Anadolu Sağlık Merkezi bana umut olmuştu

Emeklilik günlerimin tadını çıkarmak üzereyken kasık bölgemde şiddetli bir ağrı hissettim. Hiç beklemeden bir sağlık merkezine başvurdum. Röntgen sonucunda sağ femur kemiğimin çok hassaslaştığı, kırılmak üzere olduğu fark edildi. Bunun üzerine Romanya’da PET/CT ve tomografi çekildi ve tüm kan testleri yapıldı. Sonuçlar değerlendirildiğinde, maalesef çok nadir görülen bir tür kemik kanseri olduğum ve metastazının çok hızlı gerçekleştiği belirlendi. Durumu öğrenir öğrenmez ailemle birlikte zaman kaybetmeden iyi bir hekim ve iyi bir onkoloji merkezi arayışına girdik. 

İki sene önce Anadolu Sağlık Merkezi’nde tedavi gören bir arkadaşım, şiddetle İstanbul’a gelmemizi tavsiye etti. Uluslararası Hasta Departmanı ile iletişime geçtikten bir hafta sonra, Anadolu Sağlık Merkezi’ne geldim. Geldiğimde yürüyemez haldeydim.  

Hematolojik Onkoloji bölümü ile görüştüm. Romanya’da yaptırdığım tüm incelemeleri değerlendirdiler ve tedavimi planlandılar. Kemoterapi ve radyoterapi tedavisi görecektim. Anadolu Sağlık Merkezi bana umut olmuştu. Burada birçok medikal disiplin birlikte çalışıyor. Dolayısıyla tanı ve tedavi sürecinde zaman kaybedilmiyor. Ayrıca Johns Hopkins Medicine’ın olumlu etkileri de net bir şekilde görülüyor.  Burada uzun süreli olacak tedavilerimin bana olumlu geri dönüşler sağlayacağına inanıyorum.