Çocuk sahibi olmak isterken, kanser olduğumu öğrendim

Evlendikten iki yıl sonra çocuk sahibi olmaya karar verdim. Kadınların hamile kaldığında göğüslerinin sertleştiğini ve büyüdüğünü biliyordum. Fakat bir gün göğüslerimi kontrol ederken bir kitle hissettim. Hemen bir doktora gittim. Biyopsi yapıldı ve sonuç: Meme kanseriydim… 

Çocuk sahibi olmak isterken kanser olduğumu öğrenmiştim. Bunun üzerine ameliyat olmak üzere Sofya’ya gittim ve göğsümün biri alındı, yerine implant yerleştirildi. Ardından altı kür kemoterapi gördüm. Tedavinin ardından iyileşmiştim, hatta altı yıl boyunca hiçbir şikayetim olmadı. Ancak bir gün kontrole gittiğimde doktorum, tümör belirtecinin arttığını belirledi. Check-up’tan geçtim ancak herhangi bir kanser bulgusuna rastlanmadı. Bir süre sonra ise göğüs ağrısı, nefes alamama ve öksürük şikayetleriyle tekrar doktora gittim. Bu sırada tümör belirteçlerinin yine yüksek seyrettiği belirlendi. Kontrolde bunların sadece leke olduğu, herhangi bir ilerlemenin bulunmadığı belirtildi. Ve yine kemoterapi tedavisi gördüm. 

Tedavim devam ederken, bir televizyon kanalında Anadolu Sağlık Merkezi ile ilgili bir program gördüm ve hastanenin telefon numarasını bularak Uluslararası Hizmetler Bölümü’yle iletişime geçtim. Önce inceleme sonuçlarımı göndererek ikinci görüş aldım. Sonuçlarda kanser görülmediği ancak kesin tanı için PET/CT’ye girmem gerektiği söylendi. PET/CT ve biyopsi sonucunda ise kanserin kemik ve akciğerime sıçradığı ortaya çıktı. Tedavim kemoterapi ile başladı. Artık her şeyin yolunda gitmesinden dolayı mutluyum.