Kemoterapi sonrasında, ameliyat için Türkiye’yi tercih ettik

Oğluma “Ewing Sarkom” adı verilen kötü huylu bir tümör teşhisi koyulduğunda 9 yaşındaydı… Cezayir’de yaşıyoruz. Önce sırt ağrıları başlamıştı. Cezayir’de birkaç hekim dolaştık. Antibiyotik tedavileri verdiler. Ancak fayda etmedi. Sonrasında MR çekildi ve hastalığı ortaya çıktı. Göğüs kafesinde bir tümör tespit edildi. Kemoterapi tedavisine başlandı. Oğlum altı seans kemoterapi gördü ve sonrasında ameliyat olmak için Anadolu Sağlık Merkezi’ne geldik. Oğlumuz bizim için çok değerli elbette ve biz de en iyi yerde tedavi ettirmek istedik.

Daha önce Anadolu Sağlık Merkezi’nde tedavi olan bir yakınımız önerdi bize buraya gelmeyi. Çok memnun kalmış, biz de internet üzerinden araştırıp buraya gelmeye karar verdik. Başvurduk ve çok hızlı bir şekilde Uluslararası Hizmetler Departmanı’ndan yanıt geldi. Pek çok ülkede, pek çok hastaneye başvurdum ancak hiçbir dönüş alamamıştım. 

Tümör, oğlumun sağ taraftaki 9. ve 10. kaburgalarını sarmıştı. Oldukça büyük, yaklaşık 14 cm civarında bir tümördü. Ancak ameliyat çok iyi geçti. Ameliyat sonrası da oğlum çok iyi durumdaydı. Patoloji sonucu da gayet iyi çıktı. Ve tabii mutlu bir şekilde taburcu olduk. Sonrasında ülkemizde takip etmeye devam ettik. İki ay sonra Anadolu Sağlık Merkezi’ne kontrol için tekrar gittik.