Hemen Arayın

4. Onkolojik Bilimler Sempozyumu

okuyabilirsiniz.

Prostat hastalıkları Türkiye’de ve dünyada milyonlarca erkeği olumsuz etkiliyor. Özellikle prostat kanseri, dünyada her 7 erkekten 1’inin, Türkiye’de ise her 12 erkekten birinin sorunu. 

4. Onkolojik Bilimler Sempozyumu

Anadolu Sağlık Merkezi’nin 15 Eylül Cumartesi günü CVK Park Bosphorus Hotel’de 4’üncüsünü gerçekleştirdiği Onkolojik Bilimler Sempozyumu’nda bu yıl prostat kanserindeki son gelişmeler değerlendirildi. Johns Hopkins Medicine ve İngiltere North Hampshire Hospital’dan da önemli hekimlerin katıldığı sempozyum tüm gün sürdü ve özel röportaj çalışmaları gerçekleştirildi. Prostat kanserinde erken tanının önemli olduğunun altını çizen Anadolu Sağlık Merkezi Üroonkoloji Merkezi Direktörü ve Sempozyum Başkanı Prof. Dr. Cemil Uygur, "Prostat kanseri erkeklerde en sık görülen kanserdir. Akdeniz tarzı balık ve zeytinyağlı sebzeye dayalı diyet ve pişmiş domates tüketimi prostat kanseri riski azaltılabilir. Ayrıca erkekler düzenli muayene ve sağlık taramalarını da ihmal etmemeliler. Tüm kanserlerde olduğu gibi prostat kanserinde de erken tanı hayat kurtarıyor” dedi.

Paylaş WhatsApp
Randevu Al
Prof. Dr. M. Cemil Uygur
Doktorun Biyografisini Gör

Prof. Dr. Cemil Uygur, tıp eğitimini Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi ve GATA Tıp Fakültesi’nde tamamladı. Uzmanlık eğitimini Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı’nda tamamladı. 1991 yılında Helsinki Üniversitesi Transplantasyon bölümünde, 2002-2004 yılları arasında Memorial Sloan Kettering Kanser Merkezi’nde, 2009 yılında 6 ay süreyle Vanderbilt University, Üroloji Bölümü’nde, 2011 yılında ise 3 ay süreyle Cleveland Clinic Glickman Üroloji Enstitüsü’nde eğitim gördü. Prof. Dr. Uygur; Hopa Devlet Hastanesi, Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Onkoloji Hastanesi Üroloji Kliniği’nde üroloji uzmanı. 2010 – 2011 yılları arasında, Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı’nda kurucu bölüm başkanlığı yaptı. 2011 yılında Anadolu Sağlık Merkezi’nde çalışmaya başlayan Prof. Dr. Uygur, halen üroloji uzmanı olarak görevini sürdürüyor.


Randevu almak artık daha da kolay!

Apple Store ve Google Play Store’dan indireceğiniz Anadolu Sağlık Online Servisler uygulamasıyla işlemlerinizi çok daha hızlı yapabileceksiniz.

Uygulamamızı şimdi indirirseniz anında dilediğiniz doktordan online randevu alabilir, test ve görüntüleme sonuçlarınıza kolayca ulaşabilir ve geçmiş doktor ziyaretlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

app store
google play

Öncelikle Anadolu Sağlık Merkezi olarak birinci önceliğimizin hasta/hasta yakınlarımızın ve çalışanlarımızın sağlığı olduğunu belirtmek isteriz. Bu doğrultuda, dünyadan sonra Türkiye’de de Coronavirus (COVID–19) vakası görülmesinin ardından hastalarımızı ve refakatçilerimizi korumak ve güvenliklerini en üst seviyede tutmak amacıyla hastane yönetiminin aldığı önlemler çerçevesinde hasta ziyaretlerine bir süreliğine izin verilmeyeceğini paylaşmak isteriz.

Hastanemizde yatan hastalarımıza yalnızca bir refakatçinin eşlik etmesini önemle rica ederiz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.