Hemen Arayın

87 yaşındaki babam, midesini tıkayan tümörden kurtuldu!

okuyabilirsiniz.

 “Babam midesinden rahatsızdı. Normalde çok iştahlı olan bir insandı. Ama birden yememeye başladı. Midesinde ağrı,  yanma, yediğini çıkarma gibi şikayetleri başladı. Erzincan’da bir doktora başvurduk ve birtakım ilaçlar verildi. Düzelme olmayınca ilaçların dokunduğunu düşündük ve tekrar doktora gittik. Midesindeki asıl sorun da böylelikle ortaya çıktı. 

87 yaşındaki babam, midesini tıkayan tümörden kurtuldu!
Daha sonra Erzincan’da bir hastanede 18 gün yattı. Orada midesinde bir tümör olduğu anlaşıldı. Bizim de aklımıza Anadolu Vakfı ve Anadolu Sağlık Merkezi geldi. Çünkü daha önce şehit annesi olmasından dolayı Anadolu Vakfı’nın bedelsiz sağlık hizmetlerinden faydalanarak Anadolu Sağlık Merkezi’nde ameliyat olmuştu annem. Babam ile de ilgili hizmet alabilmek için Anadolu Vakfı Sosyal Sorumluluk Projeleri Direktörlüğü’ne başvurduk. Sağ olsunlar, bizi kabul ettiler ve doktorumuz ile bizi tanıştırarak ameliyat öncesi tüm hazırlıkların yapılmasına yardımcı oldular. Erzincan’dan hastaneye geldik, yapılan hazırlık döneminin ardından ameliyat gerçekleşti.

Doktorumuz ameliyatın başarılı geçtiğini söyledi. Kapalı yapılan (laparoskopi) ameliyatta babamın midesi ve taşlar nedeniyle safra kesesi alındı. Bu arada tümör de çok saldırgan olmayan bir tip çıktı. Ona çok sevindik. Bundan sonra beslenmesine daha çok dikkat edeceğiz. Daha çok protein ağırlıklı, her şeyi püre yaparak, ezerek yedireceğiz. Şu anda başka bir sağlık problemi yok. Babam çok düzenli yaşayan, beslenmesine, sporuna, yürüyüşüne çok dikkat eden bir insandır. Yani tam bir eski topraktır babam. Erzincan’da annem ile birlikte yaşıyor. Annem de 68 yaşında. Yaklaşık bir aydır Anadolu Sağlık Merkezi’nde tedavi görüyorduk, artık taburcu oluyoruz. Şu an babamın yemesi-içmesi de daha iyi. Şimdilik püre şeklinde besleniyor ama beslenmesi iyi. Genelde insanlar yaşlanınca doktora bile gitmezler, yaşlanınca hastalanmayı doğal kabul edeler. Biz öyle değiliz. Babamızın iyileşmesi için elimizden geleni yapıyoruz. 

Paylaş WhatsApp

Randevu almak artık daha da kolay!

Apple Store ve Google Play Store’dan indireceğiniz Anadolu Sağlık Online Servisler uygulamasıyla işlemlerinizi çok daha hızlı yapabileceksiniz.

Uygulamamızı şimdi indirirseniz anında dilediğiniz doktordan online randevu alabilir, test ve görüntüleme sonuçlarınıza kolayca ulaşabilir ve geçmiş doktor ziyaretlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

app store
google play

Öncelikle Anadolu Sağlık Merkezi olarak birinci önceliğimizin hasta/hasta yakınlarımızın ve çalışanlarımızın sağlığı olduğunu belirtmek isteriz. Bu doğrultuda, dünyadan sonra Türkiye’de de Coronavirus (COVID–19) vakası görülmesinin ardından hastalarımızı ve refakatçilerimizi korumak ve güvenliklerini en üst seviyede tutmak amacıyla hastane yönetiminin aldığı önlemler çerçevesinde hasta ziyaretlerine bir süreliğine izin verilmeyeceğini paylaşmak isteriz.

Hastanemizde yatan hastalarımıza yalnızca bir refakatçinin eşlik etmesini önemle rica ederiz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.