Hemen Arayın

Anadolu Sağlık Merkezi Hastanesi Gebelerinin Dikkatine

okuyabilirsiniz.

Değerli anne adaylarımız,

Tüm dünyayı tehdit eden Coronavirus’ten (COVID-19) korunmak ve başta siz değerli hastalarımızın güvenliğini üst seviyede tutmak amacıyla ulusal ve uluslararası otoritelerin belirlediği kurallar çerçevesinde sağlık hizmeti sunmaktayız. Bireysel olarak da hepimizin çok dikkatli ve duyarlı olması gereken bu dönemde özellikle anne adaylarının aşağıdaki konuları dikkate almalarını öneririz:

- Gebelikte bağışıklık sisteminin baskılanması söz konusudur, dolayısıyla gebelik döneminde enfeksiyonlara herkesten çok daha açık olduğunuzu aklınızda bulundurun.

- Farklı klinik bulgu ve hastalıkların takip-tedavi sürecinin yoğun bir şekilde karşılandığı multidisipliner bir hastane ortamı gebeler ve eşlik edenler için yüksek riskli ortamlardır.

- Anadolu Sağlık Merkezi enfeksiyondan korunma, koruma ve dezenfeksiyon çalışmalarının en üst düzeyde olduğu bir merkezdir. Coronavirüs şüphesiyle hastanemize başvuran hastalar, gerekli tetkikler yapıldıktan sonra Sağlık Bakanlığı’nın talimatıyla devlet hastanelerine yönlendirilmekteler.

- Gebeliğin doğal sürecindeki, enfeksiyonlara etkin savunma zaafiyeti nedeniyle Sağlık Bakanlığı bünyesindeki bilimsel kurulun açıklamaları ve 18.03.2020 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanı’nın ifade ettiği tavsiyeler dikkate alındığında, acil olmayan, elektif gebelik muayenelerinin (rutin gebelik kontrolü, ultrason ile fetusun incelenmesi gibi) 3 hafta süreyle ertelenmesi toplum sağlığı açısından önem taşımaktadır. Bu erteleme, anne adayının ve fetusun sağlığında riskli bir durum oluşturmadığı gibi gebelerin ve fetusların Coronavirüsten etkilenme riskini de oldukça azaltmaktadır.

- Durumun belirsizliği nedeniyle bugünden, ileriki haftalara randevunuzu belirleyemiyoruz. Sağlık Bakanlığı’nın açıklamaları ve önümüzdeki günlerde oluşacak koşullar dikkate alınarak oluşturulacak randevular daha sonra tarafınıza bildirilecektir.

 

 

Paylaş WhatsApp

Randevu almak artık daha da kolay!

Apple Store ve Google Play Store’dan indireceğiniz Anadolu Sağlık Online Servisler uygulamasıyla işlemlerinizi çok daha hızlı yapabileceksiniz.

Uygulamamızı şimdi indirirseniz anında dilediğiniz doktordan online randevu alabilir, test ve görüntüleme sonuçlarınıza kolayca ulaşabilir ve geçmiş doktor ziyaretlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

app store
google play

Öncelikle Anadolu Sağlık Merkezi olarak birinci önceliğimizin hasta/hasta yakınlarımızın ve çalışanlarımızın sağlığı olduğunu belirtmek isteriz. Bu doğrultuda, dünyadan sonra Türkiye’de de Coronavirus (COVID–19) vakası görülmesinin ardından hastalarımızı ve refakatçilerimizi korumak ve güvenliklerini en üst seviyede tutmak amacıyla hastane yönetiminin aldığı önlemler çerçevesinde hasta ziyaretlerine bir süreliğine izin verilmeyeceğini paylaşmak isteriz.

Hastanemizde yatan hastalarımıza yalnızca bir refakatçinin eşlik etmesini önemle rica ederiz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.