Hemen Arayın

Anadolu Sağlık Merkezi’nde Hasta Güvenliği Çalıştayı gerçekleştirildi

okuyabilirsiniz.

Kalite, hasta güvenliği ve insan odaklı bakım alanındaki başarısını tescilleyen Anadolu Sağlık Merkezi, bu alanda diğer hastanelere de örnek olmak için çalışmalar gerçekleştiriyor. Sağlık Bakanlığı’na bağlı Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı altında Kalite ve Akreditasyon Enstitüsü (TÜSKA) iş birliği ile 19 Nisan 2019 tarihinde Anadolu Sağlık Merkezi’nde Hasta Güvenliği Çalıştayı gerçekleştirildi. Ankara, Bursa, Tekirdağ, Aydın, Denizli gibi birçok farklı ilden hastanede çalışan kalite uzmanları Anadolu Sağlık Merkezi’nin deneyimlerini dinlemek üzere çalıştaya katıldı.

Anadolu Sağlık Merkezi’nde Hasta Güvenliği Çalıştayı gerçekleştirildi

Türkiye’de kalite ve hasta güvenliği konusunda çok önemli çalışmalarda bulunan ve dünyada uluslararası bir marka yaratmaya çalışan TÜSKA ile Türkiye’de insan odaklı bakım anlayışı konusundaki başarısını tescilleyen Anadolu Sağlık Merkezi iş birliği ile gerçekleştirilen çalıştayda İdari Hizmetler, Kalite ve Hasta Güvenliği Direktörü Dr. Hişam Alahdab, Kalite ve Hasta Güvenliği Direktör Yardımcısı Ayşegül İnce ve Klinik Kalite ve Hasta Güvenliği Yöneticisi Işıl Yerlikaya eğitimler verdi, Anadolu Sağlık Merkezi’ndeki kalite, hasta güvenliği uygulamaları ve kültürünü katılımcılarla paylaştı. TÜSKA Başkanı Prof. Dr. Figen Çizmeci Şenel de çalıştayda konuşma yaptı.

Türkiye’deki özel hastane, üniversite hastanesi, devlet hastanesi gibi kurumlarda kalite anlayışını yükseltmeyi amaçlayan TÜSKA ve TÜSEB, ilk defa bir özel hastane ile Hasta Güvenliği Çalıştayı gerçekleştirdi. Bu kapsamda da özel hastane, devlet hastaneleri ve il sağlık müdürlüğünden pek çok katılımcı toplantıya yoğun ilgi göstererek toplantıdan memnun ayrıldılar.

 

 

"TÜSKA Kalite İyileştirme Uygulamaları Birlikte Öğrenelim Serisi’nin birincisi 19 Nisan 2019 tarihinde Anadolu Sağlık Merkezi’nde gerçekleştirildi."  başlıklı haberi aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

https://www.tuseb.gov.tr/enstitu/tuska/haber_detay.php?id=149

 

 

Paylaş WhatsApp

Randevu almak artık daha da kolay!

Apple Store ve Google Play Store’dan indireceğiniz Anadolu Sağlık Online Servisler uygulamasıyla işlemlerinizi çok daha hızlı yapabileceksiniz.

Uygulamamızı şimdi indirirseniz anında dilediğiniz doktordan online randevu alabilir, test ve görüntüleme sonuçlarınıza kolayca ulaşabilir ve geçmiş doktor ziyaretlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

app store
google play