Hemen Arayın

Anadolu Sağlık Merkezi’nin kalitesine “altın” standart

okuyabilirsiniz.

Anadolu Sağlık Merkezi, küresel sağlık hizmetlerinde altın standart olarak kabul edilen JCI (Joint Commission International) tarafından bir kez daha akredite edildi.

Anadolu Sağlık Merkezi’nin kalitesine “altın” standart

“Sağlığın Merkezi” olma vizyonu ile 2005 yılından bu yana Türkiye’de dünya standartlarında sağlık hizmeti sunmaya odaklanan Anadolu Sağlık Merkezi, sağlık hizmetlerinde kalite ve hasta güvenliği konularında kalitesini JCI akreditasyonu ile bir kez daha tescilledi. Kalite ve hasta güvenliği alanındaki en iyi uygulamaları belirleyen, ölçen ve küresel sağlık hizmetlerinde altın standart olarak kabul edilen JCI akreditasyonunu ilk kez 2007 yılında alan Anadolu Sağlık Merkezi, üç yıllık sürelerde yapılan yeniden belgelendirme sürecine girdi ve yapılan saha ziyareti ve incelemeler sonucunda beşinci kez akredite oldu. 

JCI’ın hastaneyi bir hafta boyunca alanında tecrübeli uzmanları ile denetlediğini anlatan Anadolu Sağlık Merkezi İdari Hizmetler, Kalite ve Hasta Güvenliği Direktörü Dr. Hişam Alahdab, “Kuruluşumuzdan itibaren iyiden daha iyiye gitmeyi hedef koyduk. Her denetimde ilerlediğimizi somut olarak  görmek son derece mutluluk verici. ‘Kalite asla tesadüf değildir’ ilkesi ile yola çıktık ve Anadolu Sağlık Merkezi’nin her üyesinin aktif rolü olduğuna inanarak mükemmele giden bu kalite yolculuğumuza devam ediyoruz. Tüm çalışmalarımızın odağına ‘insanı’ı koyduk. Hastalarımıza da dünya standartlarında hizmet sunuyoruz. Bu anlayış hizmet kalitemizi şekillendiriyor” dedi. 

JCI denetim sürecini anlatan Dr. Alahdab, “Bakış açımız denetime hazırlanmak veya sadece denetim için bir efor sarf etmek değil; Joint Commission International’ın belirlemiş olduğu standartları asgari standartlar olarak kabul edip kendimizi bunların üzerinde tutmak. Bu değerleri, denetimlerden bağımsız olarak genlerimizde kodlamayı hedefliyoruz” diye konuştu. 

Denetleyiciler Anadolu Sağlık Merkezi’nden çok etkilendiler!
 
JCI yetkililerinin, Anadolu Sağlık Merkezi’nin tüm birimlerini denetlediğini ve güvenlik kültürünün organizasyonun her noktasında yerleştiğini görmekten etkilendiklerini belirten Kalite ve Hasta Güvenliği Direktör Yardımcısı Murat Sümer, “Yetkililerin ilgilerini çeken bir diğer unsur ise kurum içinde her bireyin ortak değerlere sahip olduğunu görmek oldu. Özellikle insanların son derece şeffaf, samimi ve sansürsüz konuşabilmelerinden etkilendiklerini belirttiler. Bu başarı Yönetim Kurulu’ndan sahaya kadar, kurumun tüm birimlerinin temeline yerleşmiş olan bütünlükten kaynaklanıyor” dedi.  

JCI Akreditasyonu hastalar için ne ifade ediyor? 
 
Hasta Merkezli Standartlar ve Sağlık Kuruluşu Yönetim Standartları başlıkları altında “Uluslararası Hasta Güvenliği Hedefleri, Hizmete Erişim ve Hizmetin Sürekliliği, Hasta ve Yakınlarının Hakları, Kalite İyileştirme ve Hasta Güvenliği, Tesis Yönetimi ve Güvenliği, Çalışanların Nitelikleri ve Eğitimi” gibi 14 ayrı bölümde yer alan kriterler ile değerlendirilen Anadolu Sağlık Merkezi’nin, bu akreditasyon sayesinde uluslararası düzeyde kalitesi ve güvenilirliği bir kez daha ortaya konmuş oldu.

 
Paylaş WhatsApp

Randevu almak artık daha da kolay!

Apple Store ve Google Play Store’dan indireceğiniz Anadolu Sağlık Online Servisler uygulamasıyla işlemlerinizi çok daha hızlı yapabileceksiniz.

Uygulamamızı şimdi indirirseniz anında dilediğiniz doktordan online randevu alabilir, test ve görüntüleme sonuçlarınıza kolayca ulaşabilir ve geçmiş doktor ziyaretlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

app store
google play

Öncelikle Anadolu Sağlık Merkezi olarak birinci önceliğimizin hasta/hasta yakınlarımızın ve çalışanlarımızın sağlığı olduğunu belirtmek isteriz. Bu doğrultuda, dünyadan sonra Türkiye’de de Coronavirus (COVID–19) vakası görülmesinin ardından hastalarımızı ve refakatçilerimizi korumak ve güvenliklerini en üst seviyede tutmak amacıyla hastane yönetiminin aldığı önlemler çerçevesinde hasta ziyaretlerine bir süreliğine izin verilmeyeceğini paylaşmak isteriz.

Hastanemizde yatan hastalarımıza yalnızca bir refakatçinin eşlik etmesini önemle rica ederiz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.