Hemen Arayın

Anjiyodan sonra ikinci görüş alınmalı mı?

okuyabilirsiniz.

Anjiyo sonrasında ikinci bir hekimden görüş alınıp alınmaması gerekliliği ve günlük hayata ne zaman geri dönülebileceği en merak edilen konular arasında. Anadolu Sağlık Merkezi Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Ertan Ökmen, merak edilen soruları yanıtlıyor…

Anjiyodan sonra ikinci görüş alınmalı mı?

Anjiyo sonucuyla ilgili başka bir hekimden ikinci görüş alınması gerekir mi?

Hem Anadolu Sağlık Merkezi’nde hem de birçok merkezde anjiyo sonuçları bilgisayar ortamında yapılıyor ve tüm filmler bilgisayara kaydediliyor. Tüm işlem için bir CD oluşturularak hastaya veriliyor. Bu hasta için bazı avantajlar sağlıyor; hasta başka bir yerde yaşıyor olabiliyor ve sonuçları kendi hekimine göstermek isteyebiliyor ya da acil bir durumda yanında götürebiliyor. Dolayısıyla hasta istediğinde ikinci görüş alma olanağı sağlanmış oluyor. 

Başka bir doktora danışmayı hangi durumlarda öneriyorsunuz?

Bazen hastaya stent mi takılacağı ya da ameliyat mı yapılacağı konusunda tartışmalı sonuç çıkabiliyor. Çıkan raporlarda hastaya ya stent takılacak, ya bypass yapılacak ya da ilaç tedavisiyle devam edilecek diye belirtilir. Fakat bazı hastalarda stent de, by-pass da uygulanabilir ise, hangi işlemin kullanılacağına hasta ile birlikte karar verilmesi gerekiyor. Hastaya her iki girişimin de kendisi için avantaj ve dezavantajları anlatılıyor. İşte bu durumda insanlar ikinci görüş alma gereği hissediyorlar ve hekimlerin çoğunluğunun ortak kararını benimsemeyi uygun buluyorlar. Hasta, sonuçlarını istediği hekime gösterebilir.
Paylaş WhatsApp

Randevu almak artık daha da kolay!

Apple Store ve Google Play Store’dan indireceğiniz Anadolu Sağlık Online Servisler uygulamasıyla işlemlerinizi çok daha hızlı yapabileceksiniz.

Uygulamamızı şimdi indirirseniz anında dilediğiniz doktordan online randevu alabilir, test ve görüntüleme sonuçlarınıza kolayca ulaşabilir ve geçmiş doktor ziyaretlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

app store
google play