Hemen Arayın

Astigmatizma hastalığı

okuyabilirsiniz.

Gözün kornea tabakasının oval şekil almasıyla bulanık ve dalgalı görme şeklinde kendini gösteren görme sorunudur. Kişi, bir noktayı dağınık  görmektedir. 

Astigmatizma hastalığı
Gözün kornea tabakasının oval şekil almasıyla bulanık ve dalgalı görme şeklinde kendini gösteren görme sorunudur. Kişi, bir noktayı dağınık  görmektedir. 

Astigmatizma, genetik kökenli ya da doğumsal nedenlerle olabilir. Çok nadiren olsa da, göz kapaklarındaki kitlelerin basıncıyla da oluşabilmektedir. Astigmatizma , miyop veya hipermetrop özellikte olabilir.   Astigmat olan göze yansıyan bozuk görüntü  retina önünde kalıyorsa miyop astigmat, retina arkasında odaklanıyorsa  hipermetrop astigmat olarak adlandırılır. 


Astigmatizmanın belirtileri nelerdir? 

• Baş ağrısı 
• Göz yorgunluğu 
• Gözlerde yanma hissi 
• Uzak ve yakın görmede bulanıklık 

Astigmatizma nasıl tedavi edilir? 

Astigmatizma göz doktorunun muayenesi sonucu kesinleşir ve gözlük ya da kontakt lenslerle düzeltilebilmektedir. Ayrıca muayene sonucu uygun olarak değerlendirilen hastalarda refraktif cerrahi de bir seçenektir. (Her ameliyat gibi lazer cerrahisi de bir takım riskler taşımaktadır ve hasta ile görüşülmesi gerekir). 

Paylaş WhatsApp

Randevu almak artık daha da kolay!

Apple Store ve Google Play Store’dan indireceğiniz Anadolu Sağlık Online Servisler uygulamasıyla işlemlerinizi çok daha hızlı yapabileceksiniz.

Uygulamamızı şimdi indirirseniz anında dilediğiniz doktordan online randevu alabilir, test ve görüntüleme sonuçlarınıza kolayca ulaşabilir ve geçmiş doktor ziyaretlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

app store
google play

Öncelikle Anadolu Sağlık Merkezi olarak birinci önceliğimizin hasta/hasta yakınlarımızın ve çalışanlarımızın sağlığı olduğunu belirtmek isteriz. Bu doğrultuda, dünyadan sonra Türkiye’de de Coronavirus (COVID–19) vakası görülmesinin ardından hastalarımızı ve refakatçilerimizi korumak ve güvenliklerini en üst seviyede tutmak amacıyla hastane yönetiminin aldığı önlemler çerçevesinde hasta ziyaretlerine bir süreliğine izin verilmeyeceğini paylaşmak isteriz.

Hastanemizde yatan hastalarımıza yalnızca bir refakatçinin eşlik etmesini önemle rica ederiz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.