Hemen Arayın

Çocuk sahibi olmak isterken, kanser olduğumu öğrendim

okuyabilirsiniz.

Evlendikten iki yıl sonra çocuk sahibi olmaya karar verdim. Kadınların hamile kaldığında göğüslerinin sertleştiğini ve büyüdüğünü biliyordum. Fakat bir gün göğüslerimi kontrol ederken bir kitle hissettim. Hemen bir doktora gittim. Biyopsi yapıldı ve sonuç: Meme kanseriydim...

Çocuk sahibi olmak isterken, kanser olduğumu öğrendim

Çocuk sahibi olmak isterken kanser olduğumu öğrenmiştim. Bunun üzerine ameliyat olmak üzere Sofya’ya gittim ve göğsümün biri alındı, yerine implant yerleştirildi. Ardından altı kür kemoterapi gördüm. Tedavinin ardından iyileşmiştim, hatta altı yıl boyunca hiçbir şikayetim olmadı. Ancak bir gün kontrole gittiğimde doktorum, tümör belirtecinin arttığını belirledi. Check-up’tan geçtim ancak herhangi bir kanser bulgusuna rastlanmadı. Bir süre sonra ise göğüs ağrısı, nefes alamama ve öksürük şikayetleriyle tekrar doktora gittim. Bu sırada tümör belirteçlerinin yine yüksek seyrettiği belirlendi. Kontrolde bunların sadece leke olduğu, herhangi bir ilerlemenin bulunmadığı belirtildi. Ve yine kemoterapi tedavisi gördüm. 

Tedavim devam ederken, bir televizyon kanalında Anadolu Sağlık Merkezi ile ilgili bir program gördüm ve hastanenin telefon numarasını bularak Uluslararası Hizmetler Bölümü’yle iletişime geçtim. Önce inceleme sonuçlarımı göndererek ikinci görüş aldım. Sonuçlarda kanser görülmediği ancak kesin tanı için PET/CT’ye girmem gerektiği söylendi. PET/CT ve biyopsi sonucunda ise kanserin kemik ve akciğerime sıçradığı ortaya çıktı. Tedavim kemoterapi ile başladı. Artık her şeyin yolunda gitmesinden dolayı mutluyum.
Paylaş WhatsApp

Randevu almak artık daha da kolay!

Apple Store ve Google Play Store’dan indireceğiniz Anadolu Sağlık Online Servisler uygulamasıyla işlemlerinizi çok daha hızlı yapabileceksiniz.

Uygulamamızı şimdi indirirseniz anında dilediğiniz doktordan online randevu alabilir, test ve görüntüleme sonuçlarınıza kolayca ulaşabilir ve geçmiş doktor ziyaretlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

app store
google play

Öncelikle Anadolu Sağlık Merkezi olarak birinci önceliğimizin hasta/hasta yakınlarımızın ve çalışanlarımızın sağlığı olduğunu belirtmek isteriz. Bu doğrultuda, dünyadan sonra Türkiye’de de Coronavirus (COVID–19) vakası görülmesinin ardından hastalarımızı ve refakatçilerimizi korumak ve güvenliklerini en üst seviyede tutmak amacıyla hastane yönetiminin aldığı önlemler çerçevesinde hasta ziyaretlerine bir süreliğine izin verilmeyeceğini paylaşmak isteriz.

Hastanemizde yatan hastalarımıza yalnızca bir refakatçinin eşlik etmesini önemle rica ederiz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.