Hemen Arayın

CyberKnife tedavisiyle pankreasımdaki tümör yok edildi

okuyabilirsiniz.

İngiltere’de yaşıyorum… Geçtiğimiz kış bazı yakınmalarım nedeniyle doktora gidip test yaptırdım. Test sonuçlarımı beklerken ani bir kararla ne zamandır görmeyi istediğim Türkiye’ye tatil için geldim. Tatil dönüşü test sonuçlarım doktorum tarafından incelenmiş ve tanı konulmuştu. Pankreas kanseriydim ve kanser akciğerime de sıçramıştı. Hastalığımla mücadele etmeye kararlıydım. Bir yandan İngiltere’deki doktorların verdiği tedaviyi sürdürürken diğer yandan hastalığımın tedavisi konusunda uygulanan modern yöntemleri araştırıyordum. Bu sırada CyberKnife teknolojisiyle tanıştım ve doktorlarımdan biri bana CyberKnife için İspanya ya da Türkiye’ye gidebileceğimi söyledi. Sonrasında ise kendimi Anadolu Sağlık Merkezi’nde buldum. 

Türkiye’de zaten bir evimiz var. Kardeşim buradaki hastanelerle görüşmeye başladı ve Anadolu Sağlık Merkezi’ndeki uygulamayı öğrendik. Dört saat içinde bütün medikal kayıtlarımı, bilgilerimi gönderdim. Hemen bana geri dönüş yaptılar ve buradaki doktorum bir şeyler yapabileceklerine inandığını söyledi. Bana iyileşebileceğimi söylemeleri üzerine hemen buraya geldim. Buradaki doktorlar bana yaşama umudu verdiler. CyberKnife tedavisi yapıldı ve kanserin ilerlemesi durdu. Bu benim için mükemmel bir haberdi. Ciğerlerimdeki tümör için de CyberKnife uygulamasının yapılacağı söylendi. 

Tedavi sürecinde hiç acı çekmedim. Uygulama yapıldı fakat ben hiçbir şey hissetmedim, hatta tedavinin olup olmadığını bile anlayamadım. Tek zor olan tarafı bir süre kıpırdaman yerinde uzanmak oldu. İki saat boyunca hareket etmeden duruyorsunuz. Bunun dışında hiçbir şey hissetmiyorsunuz. Fakat tedaviden sonra kendinizi çok daha iyi hissetmeye başlıyorsunuz. Artık yürüyorum, herkes gibi yemek yiyorum. Diğer insanların yaptığı her şeyi yapabiliyorum. 

Başıma gelenlerden sonra bu sorunla uğraşan birçok kişiye yaşadıklarımı anlatacak mailler attım ve onlara da umut olduğunu söyledim. Tanımadığım insanlara yaşadıklarımı anlatarak onların da benim gibi bir şansları olduğunu bilmesini istedim. Şimdi kendimi mükemmel hissediyorum. Çok iyiyim uzun zamandır böyle hissetmiyordum. 
Paylaş WhatsApp

Randevu almak artık daha da kolay!

Apple Store ve Google Play Store’dan indireceğiniz Anadolu Sağlık Online Servisler uygulamasıyla işlemlerinizi çok daha hızlı yapabileceksiniz.

Uygulamamızı şimdi indirirseniz anında dilediğiniz doktordan online randevu alabilir, test ve görüntüleme sonuçlarınıza kolayca ulaşabilir ve geçmiş doktor ziyaretlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

app store
google play

Öncelikle Anadolu Sağlık Merkezi olarak birinci önceliğimizin hasta/hasta yakınlarımızın ve çalışanlarımızın sağlığı olduğunu belirtmek isteriz. Bu doğrultuda, dünyadan sonra Türkiye’de de Coronavirus (COVID–19) vakası görülmesinin ardından hastalarımızı ve refakatçilerimizi korumak ve güvenliklerini en üst seviyede tutmak amacıyla hastane yönetiminin aldığı önlemler çerçevesinde hasta ziyaretlerine bir süreliğine izin verilmeyeceğini paylaşmak isteriz.

Hastanemizde yatan hastalarımıza yalnızca bir refakatçinin eşlik etmesini önemle rica ederiz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.