Hemen Arayın

Dental tomografi nedir?

okuyabilirsiniz.

Dental tomografi yöntemi ile diş hastalılarında teşhiste karar verme süreci hızlanırken daha yüksek tedavi başarısı da sağlanıyor.

Dental tomografi nedir?

Dental tomografi görüntüsü ile kemik ve yumuşak doku detaylarını üç boyutlu olarak görmek mümkün oluyor. Tomografi x-ışını kullanılarak incelenmek istenilen bölgenin kesitsel görüntüsünü oluşturmaya yönelik radyolojik bir teşhis yöntemi olarak tanımlanıyor.
 

Üç Boyutlu (3D)  dental tomografi görüntüsü kullanmak avantajlı mıdır?


3D görüntü kullanmak birçok avantaj sağlıyor.

 

  • Hastaya uygulanacak olan tedavide ileri bir teşhis yöntemi kullanılarak daha yüksek bir tedavi başarısı sağlanıyor.

 

  • Tedaviye karar verme süreci netleşir, karar daha hızlı ve net olarak alınabileceği için hastanın tedavisine daha kısa sürede başlanması sağlanır.

 

Dental 3D Tomografi nasıl çekilir?  


Önce iki yönlü dijital rehber görüntü çekiliyor. Hasta cihazdan çıkmadan ekrandaki görüntü üzerinde hedef bölge belirleniyor. Hedeflenen bölgeden 3 boyutlu bir alanın dijital tomografik görüntüsü alınıyor.

 

 

 

3D görüntüden nasıl faydalanılıyor?

 

 

  • Panoramik ve periapikal röntgen ile pozlanamayan alanları görüntüleyebiliyoruz.
  • Çekilen görüntüden kesitler alıp daha detaylı teşhis yapabiliyoruz.
  • Görüntüler üzerinde implant planlaması yapılabiliyor.
  • Yumuşak doku tespiti, kemik yoğunluğu ölçümü, mandibular kanal mesafesi ölçümü gibi tedavi öncesi planlamalar yapabiliyoruz.
  • Tedavi sonrası, protez sonrası ve implant sonrası kontroller yapabiliyoruz.
  • Gömük diş, çatlak, anormal sayıda kanal, kist yayılımı, alvelolar doku, sinüs, TME ile ilgili teşhisler gibi tespitler yapabiliyoruz.
Paylaş WhatsApp

Randevu almak artık daha da kolay!

Apple Store ve Google Play Store’dan indireceğiniz Anadolu Sağlık Online Servisler uygulamasıyla işlemlerinizi çok daha hızlı yapabileceksiniz.

Uygulamamızı şimdi indirirseniz anında dilediğiniz doktordan online randevu alabilir, test ve görüntüleme sonuçlarınıza kolayca ulaşabilir ve geçmiş doktor ziyaretlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

app store
google play

Öncelikle Anadolu Sağlık Merkezi olarak birinci önceliğimizin hasta/hasta yakınlarımızın ve çalışanlarımızın sağlığı olduğunu belirtmek isteriz. Bu doğrultuda, dünyadan sonra Türkiye’de de Coronavirus (COVID–19) vakası görülmesinin ardından hastalarımızı ve refakatçilerimizi korumak ve güvenliklerini en üst seviyede tutmak amacıyla hastane yönetiminin aldığı önlemler çerçevesinde hasta ziyaretlerine bir süreliğine izin verilmeyeceğini paylaşmak isteriz.

Hastanemizde yatan hastalarımıza yalnızca bir refakatçinin eşlik etmesini önemle rica ederiz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.