Hemen Arayın

Dikişsiz İmplant

okuyabilirsiniz.

İmplantoloji alanındaki en son yeniliklerden bir tanesi de “Flapless Surgery” olarak adlandırılan dikişsiz implant uygulama tekniği. 

Dikişsiz İmplant
Dikişsiz implant nedir?

Diş sağlığı için implantoloji alanındaki en son yeniliklerden bir tanesi de “Flapless Surgery” olarak adlandırılan dikişsiz implant uygulama tekniği.  Bu tekniğin başarısı uzun yıllar süren klinik çalışmalarla ispatlanmış, günümüzde hastalarımıza sıklıkla ve güvenle uyguladığımız bir yöntem haline gelmiştir. Bu teknikte klasik implant uygulamalarından farklı olarak diş etinde bistüri ile kesi yapılmıyor ve uygulama sonrasında dikiş atılmıyor.

İmplant uygulaması sürecinde neler yapılıyor?

Diş hekiminin / cerrahının dikişsiz implant uygulayabilmesi için öncelikle detaylı bir klinik ve radyografik inceleme yapılarak; anatomik yapılar, kemiğin boyu, genişliği, yoğunluğu, diş eti kalınlığını değerlendirmesi gerekiyor . İlk olarak diş eti üzerinde küçük bir boşluk oluşturuluyor. Bu boşluktan girilerek kemikte implant için bir yuva hazırlanarak, implant buraya yerleştiriliyor. Bu yöntem, tek diş eksikliklerinde uygulanabildiği gibi 3 boyutlu bilgisayarlı tomografi yardımıyla hazırlanan rehber şablonlar kullanılarak tüm dişsiz ağızda çok sayıda implant planlanan vakalarda da kullanılabiliyor. Bu teknik için iyi marka implant kullanılması gerekiyor. İşlemi yapacak hekimin tecrübesi ve bilgisi de başarıyı etkiliyor.

Dikişsiz implantın faydaları nelerdir?
  • Diş etinde büyük bir kesi olmadığı için kanama çok az oluyor, bu nedenle kan sulandırıcı ilaç kullanan hastalar için ideal.
  • Uygulama süresi kısadır.
  • 10 dakika içinde implant yerleştirilebilir.
  • Sonrasında dikiş atılmasına gerek yoktur.
  • Ödeme bağlı olarak ortaya çıkan şişlik durumu hemen hemen hiç gözlenmez.
  • Operasyon esnasında ve sonrasında ağrı olmaz.
  • Enfeksiyon oluşma riski azalır.
Dikişsiz implant ameliyatı kimler için uygundur?

Tabi ki her hastada dikişsiz implant uygulaması mümkün olmayabilir. Bunun için, modern ve gerekli teknolojik donanıma sahip kliniklerde bu konuda tecrübeli hekimler tarafından yapılacak değerlendirmeler dikkate alınmalı, gerekli şartların olması durumunda bu yöntem uygulanmalı. Unutmayın ki önemli olan size en uygun doğru ve güvenilir yöntemi seçerek sağlığınıza kavuşturmak.

Paylaş WhatsApp

Randevu almak artık daha da kolay!

Apple Store ve Google Play Store’dan indireceğiniz Anadolu Sağlık Online Servisler uygulamasıyla işlemlerinizi çok daha hızlı yapabileceksiniz.

Uygulamamızı şimdi indirirseniz anında dilediğiniz doktordan online randevu alabilir, test ve görüntüleme sonuçlarınıza kolayca ulaşabilir ve geçmiş doktor ziyaretlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

app store
google play

Öncelikle Anadolu Sağlık Merkezi olarak birinci önceliğimizin hasta/hasta yakınlarımızın ve çalışanlarımızın sağlığı olduğunu belirtmek isteriz. Bu doğrultuda, dünyadan sonra Türkiye’de de Coronavirus (COVID–19) vakası görülmesinin ardından hastalarımızı ve refakatçilerimizi korumak ve güvenliklerini en üst seviyede tutmak amacıyla hastane yönetiminin aldığı önlemler çerçevesinde hasta ziyaretlerine bir süreliğine izin verilmeyeceğini paylaşmak isteriz.

Hastanemizde yatan hastalarımıza yalnızca bir refakatçinin eşlik etmesini önemle rica ederiz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.