Hemen Arayın

Filloides

okuyabilirsiniz.

Tüm meme tümörlerinin yüzde 1’inden azını oluşturuyor. Klinik olarak dev fibroadenomlarla karıştırılır. Dev fibroadenomlardan patolojik olarak, klinikte nüks etmesi ve başka organlara yayılmasıyla ayırt edilir. 

Filloides
Gerek ultrasonografi ve mamografi, gerekse MR görüntülemede fibroadenomlarla filloides tümörlerini ayırt etmek zor olabilir. Kesin tanı cerrahi olarak tüm kitlenin çıkarılması sonucu patolojik incelemeyle ortaya koyulmaktadır.
 
Filloideste temel tedavi cerrahi olarak kitlenin çıkarılmasıdır. Memede kozmetik olarak yeterli doku kalıyorsa, etrafında 1-2 cm. temiz doku kalacak şekilde meme koruyucu cerrahi yapılabilmektedir. Tüm memeyi kaplayan, örneğin 20 cm. büyüklüğünde bir tümör varsa ancak tüm memenin alınmasıyla çıkarılabilir. Memenin alınmasını takiben, aynı seansta plastik cerrahi operasyonlarla protez konulabilir. 
 
Paylaş WhatsApp

Randevu almak artık daha da kolay!

Apple Store ve Google Play Store’dan indireceğiniz Anadolu Sağlık Online Servisler uygulamasıyla işlemlerinizi çok daha hızlı yapabileceksiniz.

Uygulamamızı şimdi indirirseniz anında dilediğiniz doktordan online randevu alabilir, test ve görüntüleme sonuçlarınıza kolayca ulaşabilir ve geçmiş doktor ziyaretlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

app store
google play