Hemen Arayın

Genç kalmak isteyen babalara

okuyabilirsiniz.

Artık erkekler de cilt ve saç bakımına önem vererek daha genç, enerjik ve sağlıklı görünmek istiyorlar. Anadolu Sağlık Merkezi Deri Hastalıkları ve Dermokozmetik Uzmanı Dr. Deniz Kırçuval Babalar Günü’nde bakımlı olmanın yollarını anlattı...

Genç kalmak isteyen babalara

Anadolu Sağlık Merkezi Deri Hastalıkları ve Dermokozmetik Uzmanı Dr. Deniz Kırçuval, günümüzde erkeklerin de cilt ve saç bakımına önem vererek daha genç, enerjik ve sağlıklı bir görünüm için ameliyatsız estetik uygulamalar yaptırdığına dikkat çekiyor. Erkekler de cilt bakımından, saç prp ve mezoterapilerine, botokstan, lazer epilasyona kadar birçok uygulama için kliniklere başvuruyor. Yapılan işlemlerin çoğu sosyal hayatı etkilemediği ve hemen günlük aktivitelere dönmeyi sağladığı için tercih ediliyor. Anadolu Sağlık Merkezi Deri Hastalıkları ve Dermokozmetik Uzmanı Dr. Deniz Kırçuval, erkeklerin de bakımlı olmak için başvurabilecekleri yöntemlerden söz etti:

ERKEKLERDE CİLT BAKIMI

Erkeklerin cildi genel olarak yağlı olmaya meyilli de olsa zamanla ciltte nem kaybı, güneşin cildimizde yaptığı hasarlar sonucu kırışıklık ve lekelenmeler ortaya çıkıyor. Bu durumu önlemek için cilt tipine uygun yıkama jeli ile günlük cilt temizliği sağlanarak gündüz güneş koruyucuları, tıraşlardan sonra hyaluronik asit içeren nemlendiriciler kullanmak gerekir. Günlük evde yapılan bu bakımlar yanında birkaç ayda bir profesyonel cilt bakımları da yapılmalıdır. Yeni nesil cilt bakım hydra sistemli cihazlar kısa sürede uygulanır, buhar maske ve sıkma gibi aşamalara gerek kalmadan özel başlık ve solüsyonlarıyla her cilt tipine göre değişik bakım ve tedavi imkanı sağlanır. Ancak özellikle hassas ve problemli ciltlerde önce deri hastalıkları uzmanınıza başvurarak bu bakımların planlanması tercih edilmelidir. 

SAÇ DÖKÜLMESİ
 

Saç dökülmesi, erkeklerin deri hastalıkları uzmanlarına en sık başvurma nedenidir. Özellikle genetik faktörlere bağlı olan Erkek Tipi Saç Dökülmesi (Androgenetik ) erken yaşlarda özellikle tepe ve yanlarda saçların seyrelmesine neden oluyor. Genetik dahi olsa altta yatan nedenleri araştırmak ve tedavi etmek, kıl köklerine besleyici ve güçlendirici tedaviler uygulamak saçların korunmasını sağlar. Özellikle Saç PRP ve saç mezoterapi yöntemlerleri saç dökülmesini durdurup mevcut saçları güçlendirerek  kendi saçlarınızı olabildiğince korumanızı sağlar. PRP kendi kanınızdan elde edilen hücrelerle yaptığımız bir tedavidir. Saç sorunu olan hastadan alınan 10cc kanın laboratuvar ortamında ayrıştırılmasıyla PRP tedavisi için gerekli olan plazma hazırlanır. Oluşturulan plazma mezoterapi tabancası ile saç dökülmesinin başladığı ya da saç köklerinin zayıfladığı bölgeye enjekte edilmesi ile bu tedavi işlemi sonlandırılır. Bu işlem 30 dakika sürmektedir. İşlemden sonra hastada herhangi bir acı ve iz oluşmamaktadır. Hazırlanan plazmanın hastaya enjekte edilmesinden sonra kişi normal hayatına devam edebilmektedir. Saçın ihtiyacına göre ortalama 2-4 seans yapılır. Saç mezoterapisinde ise saçın ihtiyacı olan vitamin, mineral ve kan dolaşım düzenleyiciler, saç yapı elemanlarından oluşan bir kokteyl saçlı deriye enjekte edilir. Saçın ihtiyacına göre haftada bir 5-10 seans önerilir. Saç ekimi ihtiyacı olanlarda da öncesinde yapılan PRP ve mezoterapiler ekimin başarısını arttırır.

AŞIRI TERLEME

Koltukaltı terlemesi gerek giysileri ıslatması, gerekse bazen kötü kokuya neden olması nedeniyle sosyal hayatı etkilemektedir. Aşırı Terleme tedavisinde en çok tercih ettiğimiz etkili ve kolay uygulanan bir yöntem Botoks uygulamasıdır. 15 dakikada uygulanır, etkisi yaklaşık 9 ay sürer.

AMELİYATSIZ CİLT GENÇLEŞTİRME

30 yaşından itibaren erkeklerde de görülen cilt elastikiyet kaybı ve kırışıklıklarda PRP, Mezoterapi, somon DNA aşısı,botoks uygulamaları ile cilt kalitesini arttırmak ve daha genç bir görünümü sağlamak mümkün olabiliyor.

Paylaş WhatsApp

Randevu almak artık daha da kolay!

Apple Store ve Google Play Store’dan indireceğiniz Anadolu Sağlık Online Servisler uygulamasıyla işlemlerinizi çok daha hızlı yapabileceksiniz.

Uygulamamızı şimdi indirirseniz anında dilediğiniz doktordan online randevu alabilir, test ve görüntüleme sonuçlarınıza kolayca ulaşabilir ve geçmiş doktor ziyaretlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

app store
google play

Öncelikle Anadolu Sağlık Merkezi olarak birinci önceliğimizin hasta/hasta yakınlarımızın ve çalışanlarımızın sağlığı olduğunu belirtmek isteriz. Bu doğrultuda, dünyadan sonra Türkiye’de de Coronavirus (COVID–19) vakası görülmesinin ardından hastalarımızı ve refakatçilerimizi korumak ve güvenliklerini en üst seviyede tutmak amacıyla hastane yönetiminin aldığı önlemler çerçevesinde hasta ziyaretlerine bir süreliğine izin verilmeyeceğini paylaşmak isteriz.

Hastanemizde yatan hastalarımıza yalnızca bir refakatçinin eşlik etmesini önemle rica ederiz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.