Hemen Arayın

Genital Estetik Operasyonlar Acısız Ve Kısa Sürede Gerçekleştiriliyor

okuyabilirsiniz.

Genital estetik, son yıllarda kadın sağlığı alanında yapılan popüler uygulamalar arasında yer alıyor. Genital bölgede doğuştan olan veya sonradan meydana gelen yapısal deformitelerin tedavi edilebilmesinin birçok kadının odağında olduğunu söyleyen Anadolu Sağlık Merkezi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nuri Ceydeli, “Genital estetik operasyonları acısız ve kısa bir sürede gerçekleştirilebiliyor. Pek çok genital estetik operasyonu lazer gibi son teknoloji yöntemlerle yapılabiliyor ve hastalar çoğunlukla aynı gün taburcu olabiliyor. Ancak cerrahi müdahale gerektiren operasyonlar da mevcut” şeklinde konuştu. Op. Dr. Nuri Ceydeli, konuyla ilgili önemli bilgiler verdi...

Genital Estetik Operasyonlar Acısız Ve Kısa Sürede Gerçekleştiriliyor

Kadın sağlığında cinsel organların, işlevlerini yerine getirmesi kadar görüntüsüyle de rahat hissettirmesi önemli. Genital estetik ameliyatları sarkma gibi deformiteleri ortadan kaldırmak amacıyla yapılıyor. Özellikle bu operasyonlarla mayo-bikini giyme gibi durumlarda oluşan dış görünüş kaygısının önüne geçilebilir. Aynı zamanda cinsel yaşantıda genital bölgedeki deformiteler nedeniyle yansıyan aksaklıkların da önlenmesini sağlanabilir.

Doğum Sonrası Oluşan Genital Sorunlar Tedavi Edilebiliyor

Genital estetik operasyonları, genital bölgenin ve üreme sisteminin sağlığı kadar bireyde oluşabilecek özgüven problemleri nedeniyle de yapılıyor. Bireylerin görsel olarak kendini rahat hissetmeyince özgüven problemleri yaşamaları çok normal bir durum. Özgüven problemi de cinsel isteksizlik ve uyumsuzluk gibi sorunlar yaşatabilir. Bu da psikolojik olarak daha olumsuz sonuçlar doğurarak çiftler arasında önemli problemlere yol açabilir. Bununla birlikte genital estetik ameliyatlarının tek nedeni şekil bozukluğu veya deformiteler değil.

Genital Estetik Operasyonları Sarkıklık ve Asimetri Bozukluğunda Da Tercih Ediliyor

Doğum sırasında yapılan müdahaleler, kadınların doğum sonrasında da birtakım sorunlar yaşamasına neden olabiliyor. Oluşan deformiteler estetik operasyonlarla ortadan kaldırılabiliyor. Bununla birlikte cinsel organ yapılarının sadece doğum kaynaklı değil doğuştan deforme olması da mümkün. Sarkıklık ve asimetri bozukluğu, genital estetik operasyonların günümüzde sıklıkla tercih edilme sebepleri arasında yer alıyor. Bu şekilde kişiler daha mutlu, daha özgüvenli ve daha konforlu bir hayata adım atmış oluyor.

Sağlık durumu ve bireysel ihtiyaçlar estetik operasyonu belirliyor

Bireylerin ihtiyaç ve sağlık durumuna göre farklı genital estetik operasyonlar uygulanabiliyor. Vajinada doğuma bağlı olarak genişleme veya sarkma gibi rahatsızlıklar oluşması nedeniyle vajinoplasti en çok tercih edilen genital estetik operasyonlarından biri. Daraltma ve sıkılaştırma işlemleri ile hastalar hem estetik hem de cinsel kaygılarından uzaklaşmış oluyor.

Her Yaştan Kadına Uygulanabiliyor

Genital estetik, genital organ gelişimini tamamlayan her yaştan kadının başvurabileceği bir operasyon. Toplumda jinekolojik müdahalelere karşı bir çekingenlik ve hassasiyet olsa da genital estetik operasyonlarının kolay uygulanabilir olması ve bireylerin bilinçlenmesi genital estetiklere olan ilgiyi arttırdı. Operasyonların kısa sürmesi ve hastanın aynı gün hayatına daha konforlu dönmesi genital estetik ameliyatlara karşı gelişen tedirginliği azalttı.

Genetik Operasyonlarda Hijyen Önemli

Genital estetik operasyonlarından sonra bireylerin kişisel hijyene her zamankinden daha fazla özen göstermesi gerekiyor. Pamuklu ve geniş iç çamaşırı giyilmeli, operasyon geçiren bölgeye baskı yapılmaması gerekiyor. Özellikle genital estetik operasyonlarında kaybolan dikiş kullanılır; bu sebeple de dikiş izi kalmaz. Operasyon geçiren bireyler en az dört hafta cinsel ilişkiden kaçınmalı. Genital estetik ameliyatı sonrası şiddetli ağrı oluşmaz. Operasyon sonrası çok hafif ağrılar oluşabilir bu durumda doktorun tavsiyesine uygun ilaçlar kullanılabilir. Aynı zamanda enfeksiyon oluşumunu önlemek adına antibiyotik tedavisi de uygulanmalı.

Paylaş WhatsApp
Randevu Al
Op. Dr. Nuri Ceydeli
Doktorun Biyografisini Gör

Op. Dr. Nuri Ceydeli, 2002-2005 yılları arasında Kadıköy Şifa Hastanesi’nde çalıştı. 2005 yılında Anadolu Sağlık Merkezi’nde çalışmaya başlayan Op. Dr. Ceydeli, halen kadın hastalıkları ve doğum uzmanı olarak görevini sürdürüyor. 


Randevu almak artık daha da kolay!

Apple Store ve Google Play Store’dan indireceğiniz Anadolu Sağlık Online Servisler uygulamasıyla işlemlerinizi çok daha hızlı yapabileceksiniz.

Uygulamamızı şimdi indirirseniz anında dilediğiniz doktordan online randevu alabilir, test ve görüntüleme sonuçlarınıza kolayca ulaşabilir ve geçmiş doktor ziyaretlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

app store
google play

Öncelikle Anadolu Sağlık Merkezi olarak birinci önceliğimizin hasta/hasta yakınlarımızın ve çalışanlarımızın sağlığı olduğunu belirtmek isteriz. Bu doğrultuda, dünyadan sonra Türkiye’de de Coronavirus (COVID–19) vakası görülmesinin ardından hastalarımızı ve refakatçilerimizi korumak ve güvenliklerini en üst seviyede tutmak amacıyla hastane yönetiminin aldığı önlemler çerçevesinde hasta ziyaretlerine bir süreliğine izin verilmeyeceğini paylaşmak isteriz.

Hastanemizde yatan hastalarımıza yalnızca bir refakatçinin eşlik etmesini önemle rica ederiz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.