Hemen Arayın

Hastalığım tekrarlayınca CyberKnife ile tanıştım

okuyabilirsiniz.

Sağ mememle ilgili yaklaşık bir yıldır yaşadığım sıkıntılar nedeniyle hekime gittiğimde meme kanseri tanısı kondu. Oldukça agresif ve hızlı ilerleyen bir türdü ve hekimlerim ameliyat edilemeyecek kadar büyük olduğunu söyledi. Bir yıl boyunca kemoterapi tedavisi gördüm. Hormon blocker uygulamasının ardından hastalığım azaldı ve üç yıl boyunca hiçbir ilerleme görülmedi. 

Tedavimin ardından üç yıl geçtikten sonra tümör göğüs içinde büyümeye başlamış. Ama bunun farkında değildim. Bu durumlar yaşanırken hayat tarzımı değiştirdim. Daha sağlıklı beslenip açık havada egzersiz yapıp daha çok dinlenip kemoterapi almaya devam ettim. Bir dönem gayet iyiydim.

İki yıl önce sağ gözümün üstünde, başımın ön kısmında bir leke ortaya çıktı. Yapılan kemik taramasında sorunun ne olduğu belirlenemedi. Bana kemiğin içinde büyüyen 
bir uzantı olduğu söylenerek daha fazla araştırılma yapılmadı. Periyodik olarak yapılan kemik taramalarında leke görünmeye devam etti. Daha sonra Haziran 2009‘da  
şiddetli baş ağrıları yaşamaya başladım. Bunun için tekrar hekime gittiğimde meningiomanın büyüdüğünü fark ettiler. Bundan sonraki üç ay boyunca sorunun tam olarak kaynağını anlamak için araştırma yapıldı. Üç ay sonra geri gittim, tekrar MR çekildi ve leke büyümüştü ama hala ne olduğunu saptayamamışlardı. Gerçekten çok üzülmüştüm. İki yıl süren araştırmalar sonucunda hiçbir şey bulunamamıştı. Bu belirsizlik beni çok üzüyordu. Sonra bana zorlu bir ameliyat önerdiler. Ameliyatla ilgili söylenenler beni çok ürküttü. Ayrıca ameliyat sonrası süreç de anlatıldığı kadarıyla sorunlu olacaktı.

İnternette bu ameliyattan başka bir tedavi şekli olup olmadığı konusunda araştırma yapmaya başladım. Ve CyberKnife ile ilgili bilgi edindim. Yaptığım araştırmalar sonucu Worldmed Asistans’a ulaştım. Kanada’da tedavi olabilmek için çok uzun süre beklemem gerekiyordu. Ayrıca sağlık harcamaları da yeterli değildi. Bu nedenle Kanada’da CyberKnife tedavisi olabilme ya da bu tedaviye uygun olup olmadığımı öğrenebilme şansım yoktu. Zaman benim için çok değerliydi. Bu nedenle Anadolu Sağlık Merkezi’ne ulaştım. Önce raporlarımı ilettim ve tedaviye uygun olup olmadığıma bakıp bana olumlu sonuçla döndüler.  Ancak, PET/CT çektirmem gerektiğini ve böylece sonuçtan emin olunacağı belirtildi. PET/CT’yi Kanada’da çektirmek istediysem de doktorum benim için işleme koymadı. Bunun üzerine Türkiye’ye gelmeye ve bütün testlerimi burada yaptırmaya karar verdim. 

Türkiye’ye tek başıma geldiğim için çok gergindim. Ama havaalanına geldiğim andan itibaren ASM Uluslararası Hizmetler ekibi tarafından karşılandım ve tedavim tamamlana kadar beni hiç yalnız bırakmadılar. Hastaneye geldim ve önce PET/CT ardından da MR çekildi. Çıkan sonuçlara göre CyberKnife için uygun olduğum ve vücudumun kalan kısmında da tümör olmadığı söylenince çok mutlu oldum. Tedavim ise hiç vakit kaybedilmeden son derece başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. 

Paylaş WhatsApp

Randevu almak artık daha da kolay!

Apple Store ve Google Play Store’dan indireceğiniz Anadolu Sağlık Online Servisler uygulamasıyla işlemlerinizi çok daha hızlı yapabileceksiniz.

Uygulamamızı şimdi indirirseniz anında dilediğiniz doktordan online randevu alabilir, test ve görüntüleme sonuçlarınıza kolayca ulaşabilir ve geçmiş doktor ziyaretlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

app store
google play

Öncelikle Anadolu Sağlık Merkezi olarak birinci önceliğimizin hasta/hasta yakınlarımızın ve çalışanlarımızın sağlığı olduğunu belirtmek isteriz. Bu doğrultuda, dünyadan sonra Türkiye’de de Coronavirus (COVID–19) vakası görülmesinin ardından hastalarımızı ve refakatçilerimizi korumak ve güvenliklerini en üst seviyede tutmak amacıyla hastane yönetiminin aldığı önlemler çerçevesinde hasta ziyaretlerine bir süreliğine izin verilmeyeceğini paylaşmak isteriz.

Hastanemizde yatan hastalarımıza yalnızca bir refakatçinin eşlik etmesini önemle rica ederiz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.