Hemen Arayın

İkinci şansım, Türkiye'deymiş

okuyabilirsiniz.

2008 yılında yürürken görme bozukluğu ve baş dönmesi şikayetleri ile doktora başvurdum. Beynimde tümör olduğu söylendi ve Sofya'da ameliyat oldum. Patoloji sonucunda tümörün iyi huylu olduğu; radyoterapi veya kemoterapiye gerek olmadığı söylendi. Ekim-Şubat ayları arasındaki rutin kontrollerim sırasında tümörün 2 cm büyümüş olduğu tespit edildi. Şikayetlerim çoğaldı ve Nisan ayında acil olarak radyoterapi ve kemoterapi görmem gerektiği söylendi. 6 kür kemoterapi ve 29 seans radyoterapi tedavisi gördüm. Tedavi bitiminden itibaren 1 yıl boyunca hiç problem yaşamadım. Tümör 3 mm'ye kadar küçüldü. 2010 yılının Temmuz ayında şiddetli kusma ve baş ağrısı şikayetlerim başladı. 3 gün boyunca çok halsiz kaldım. Denge bozuklukları yaşıyordum, yemek yiyemiyor sürekli yatıyordum.

Eşim internetten beyin tümörü olan hastalarla sohbet ederken, başka bir hasta yakınından Anadolu Sağlık Merkezi'nin adını duymuş. Yetkililerle irtibata geçtik. Bulgaristan'da hiçbir hastane, durumumun çok kötü olması sebebiyle beni kabul etmedi. Anadolu Sağlık Merkezi Uluslararası Hasta Departmanı sayesinde bir ambulans ayarlandı ve bir gece içinde Türkiye'ye getirildim. Daha ambulansa girer girmez doğru adreste olduğumu, doğru tedaviyi göreceğimi anladım. 

Yabancı olmamıza rağmen burada hiç yabancılık çekmedik. Yaşadıklarımızı anlatacak doğru kelimeleri bulmak çok zor. Doktorumuzun uzmanlığı dışında iyi bir insan olması bizi çok etkiledi. Organizasyon çok iyiydi ve tüm ekip sakinliğiyle, uzmanlığıyla güven veriyordu. Ameliyat olduğum tarihi ikinci doğum günüm olarak kabul ediyorum. Ameliyattan sonra her şey çok daha iyiye gitti. Tabii ki zamanla daha da iyi olacağına inanıyorum. Şu an hafıza problemim var, ancak bunun şu aşamada normal bir şey olduğunun farkındayım.

Paylaş WhatsApp

Randevu almak artık daha da kolay!

Apple Store ve Google Play Store’dan indireceğiniz Anadolu Sağlık Online Servisler uygulamasıyla işlemlerinizi çok daha hızlı yapabileceksiniz.

Uygulamamızı şimdi indirirseniz anında dilediğiniz doktordan online randevu alabilir, test ve görüntüleme sonuçlarınıza kolayca ulaşabilir ve geçmiş doktor ziyaretlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

app store
google play

Öncelikle Anadolu Sağlık Merkezi olarak birinci önceliğimizin hasta/hasta yakınlarımızın ve çalışanlarımızın sağlığı olduğunu belirtmek isteriz. Bu doğrultuda, dünyadan sonra Türkiye’de de Coronavirus (COVID–19) vakası görülmesinin ardından hastalarımızı ve refakatçilerimizi korumak ve güvenliklerini en üst seviyede tutmak amacıyla hastane yönetiminin aldığı önlemler çerçevesinde hasta ziyaretlerine bir süreliğine izin verilmeyeceğini paylaşmak isteriz.

Hastanemizde yatan hastalarımıza yalnızca bir refakatçinin eşlik etmesini önemle rica ederiz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.