Hemen Arayın

Kanser olunca onkolog olmaya karar verdim

okuyabilirsiniz.

2007 yılında bana papiler tiroit kanseri tanısı kondu ve Gürcistan’da ameliyat oldum. Ancak hastalık nüksetti. Radyoaktif iyot tedavisi görmem gerekiyordu. Gürcistan’da imkanlar iyi olmadığından Ukrayna’da bir kliniğe başvurdum, ancak oradaki tedaviden olumlu sonuç alamadım. Kullandıkları teknolojiyi de beğenmedim.

Bunun üzerine aynı zamanda Gürcistan’ın çok ünlü bir onkoloğu olan arkadaşım, Türkiye’ye, Anadolu Sağlık Merkezi’ne gitmemi önerdi. Hastalığımın tedavisi için son teknolojiden yararlanmam gerekiyordu. 2010’da Türkiye’de tedavi görmeye başladım. Buraya geldiğimde çok kötüydü sağlığım. İki kez ameliyat oldum. Şu an hiçbir sıkıntım yok, çok mutluyum. Düzenli olarak kontrollere geliyorum. 

Kanser tanısı ilk konduğunda kesinlikle depresyona girmedim, hemen mücadele etmeye karar verdim. Eşim çok güçlü olduğumu söyler her zaman. Hiçbir konuda pes etmeyi sevmem. Tıp fakültesinde okurken ilk kanser tanısı kondu. O dönemde de hangi konuda uzmanlaşsam diye düşünüyordum. Kanser olduğumu öğrendikten sonra onkolog olmaya karar verdim. Kanser hastalarının ne hissettiğini bildiğim ve bu şekilde bu hastalara daha faydalı olabileceğimi düşündüğüm için onkolog olmak istedim.  Hastalarımı çok iyi anlıyorum. Çünkü ben de bir hastayım.
Paylaş WhatsApp

Randevu almak artık daha da kolay!

Apple Store ve Google Play Store’dan indireceğiniz Anadolu Sağlık Online Servisler uygulamasıyla işlemlerinizi çok daha hızlı yapabileceksiniz.

Uygulamamızı şimdi indirirseniz anında dilediğiniz doktordan online randevu alabilir, test ve görüntüleme sonuçlarınıza kolayca ulaşabilir ve geçmiş doktor ziyaretlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

app store
google play

Öncelikle Anadolu Sağlık Merkezi olarak birinci önceliğimizin hasta/hasta yakınlarımızın ve çalışanlarımızın sağlığı olduğunu belirtmek isteriz. Bu doğrultuda, dünyadan sonra Türkiye’de de Coronavirus (COVID–19) vakası görülmesinin ardından hastalarımızı ve refakatçilerimizi korumak ve güvenliklerini en üst seviyede tutmak amacıyla hastane yönetiminin aldığı önlemler çerçevesinde hasta ziyaretlerine bir süreliğine izin verilmeyeceğini paylaşmak isteriz.

Hastanemizde yatan hastalarımıza yalnızca bir refakatçinin eşlik etmesini önemle rica ederiz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.