Hemen Arayın

Kızımın Bulgaristan’da ameliyat olmasını göze alamadım

okuyabilirsiniz.

13 yaşındaki kızımın şikayetleri geçen yıl başladı. Kızımı burun kanaması ve baş dönmesi şikayetiyle doktora götürdük ve yapılan incelemelerde beyninde tümör olduğunu söylediler. Sofya’daki hekim kızımda beyin tümörünün yanı sıra skolyoz hastalığının da olduğunu söyledi.

Tüm bunları duyunca neredeyse dünyam başıma yıkıldı. Nereye gideceğimi, ne yapacağımı bilemedim. Hekim, kızımın beyin tümörü nedeniyle ameliyat olması gerektiğini de belirtti. Ancak ben çok zor olan bu riskli ameliyatı göze alamadığım için kızımın ameliyat olmasını istemedim. Bunun üzerine farklı bir tedavi yöntemi araştırırken yaşadığım şehirdeki bir işadamı Anadolu Sağlık Merkezi’nde uygulanan CyberKnife yönteminden bahsetti.

Bunun üzerine hemen Anadolu Sağlık Merkezi’yle iletişime geçtim ve Türkiye’ye geldik. CyberKnife tedavisi için gelirken daha iyi bir haber aldık. Kızımı muayene eden Beyin Cerrahisi Uzmanı, tümörün şu an için riskli olmadığını, herhangi bir büyüme göstermediğini dolayısıyla ameliyata gerek olmadığını söyledi. Radyasyon Onkolojisi Uzmanı ise CyberKnife tedavisine ihtiyaç duyulmadığını belirtti.  Ancak kızımın sürekli olarak kontrol altında tutulması gerekiyormuş. Dört ay sonra kontrol için tekrar geleceğiz. 

Paylaş WhatsApp

Randevu almak artık daha da kolay!

Apple Store ve Google Play Store’dan indireceğiniz Anadolu Sağlık Online Servisler uygulamasıyla işlemlerinizi çok daha hızlı yapabileceksiniz.

Uygulamamızı şimdi indirirseniz anında dilediğiniz doktordan online randevu alabilir, test ve görüntüleme sonuçlarınıza kolayca ulaşabilir ve geçmiş doktor ziyaretlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

app store
google play

Öncelikle Anadolu Sağlık Merkezi olarak birinci önceliğimizin hasta/hasta yakınlarımızın ve çalışanlarımızın sağlığı olduğunu belirtmek isteriz. Bu doğrultuda, dünyadan sonra Türkiye’de de Coronavirus (COVID–19) vakası görülmesinin ardından hastalarımızı ve refakatçilerimizi korumak ve güvenliklerini en üst seviyede tutmak amacıyla hastane yönetiminin aldığı önlemler çerçevesinde hasta ziyaretlerine bir süreliğine izin verilmeyeceğini paylaşmak isteriz.

Hastanemizde yatan hastalarımıza yalnızca bir refakatçinin eşlik etmesini önemle rica ederiz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.