Hemen Arayın

Lazer liposuction yaptıranlar fazlalıklardan kurtuluyor

okuyabilirsiniz.

Diyet ve spora rağmen bölgesel yağlanma sorunlarından kurtulamayanlar için lazer liposuction yönteminin çözüm olabileceğini söyleyen Anadolu Sağlık Merkezi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Haluk Duman, “Lazer liposuction normal liposuction’a oranla hasta için çok daha kolay bir yöntemdir. Ancak en önemlisi bu yöntem ciltteki kolajene etki ederek cildi sıkılaştırır ve sarkmaları önler” diyor.

Lazer liposuction yaptıranlar fazlalıklardan kurtuluyor

Bölgesel kilo verme

Yaz aylarının gelmesi ile fazlalıklarından kurtulmak isteyenleri zayıflama telaşı sararken bölgesel yağlanma sorunundan kurtulmak isteyenler için cerrahi yöntemler gündeme geliyor. Diyet ve spora rağmen bölgesel kilolarını atamayanlara normal liposuction’a oranla çok daha acısız ve avantajlı bir yöntem sunan lazer liposuction son dönemin en sık kullanılan yöntemlerinden biri olarak ön plana çıkıyor. Lazer liposuction’ın son derece güvenli, kolay ve çok başarılı sonuçlar veren bir yöntem. Liposuction denince akla gelen ağrılar ve morluklar bu yöntemde en aza indirgeniyor, düzgün bir fizik için yapılan diyetlerde istenilene ulaşılamadığı zaman özellikle göbek, bel, basen ve diz çevresindeki fazlalıklardan kurtulmak bu yöntem ile mümkün olabiliyor.  

Lazer liposuction dokulara zarar vermiyor

Lazer liposuction yöntemi lokal anestezi ile, küçücük bir delikten girilerek yapılıyor. Bu yöntem hem hastayı yormuyor hem de doku zararını minimuma düşürüyor. Yöntemin en önemli avantajları; normal liposuction ile kıyaslanamayacak kadar az travmatik olması, operasyon sonrasında dönemde ağrı, ekimoz, morluk, ödemin minimal olması ve hastanın kısa sürede normal yaşamına dönebilmesi olarak sıralanıyor.  

Lazer liposuctionın özellikleri

Lazer liposuctionın en önemli özelliği sıkılaştırıcı etkisi. Yöntem kolajene etki ederek ciltte sıkılaşmaya neden oluyor ve sarkmaları önlüyor ve hatta sarkmaları düzeltiyor. Lazer liposuction’ın boyun (gıdı), kol, karın, bacak içi kısmı ve dizler gibi sarkma eğilimi olan bölgelerde kullanımının son derece etkili olduğu biliniyor.  

İncecik ayak bileklerine kavuşturuyor

Yöntem, özellikle kalın ayak bileğinden şikayet eden kadınlar için güzel sonuçlar veriyor. Ayak bileği kalın olan kadınlarda uygulama ile aşil tendonunu ortaya çıkartıyor, kadınların en feminen yerlerinden biri olan ayak bileği yeniden şekillendirilebiliyor.
Paylaş WhatsApp
Randevu Al
Prof. Dr. Haluk Duman
Doktorun Biyografisini Gör

Prof. Dr. Haluk Duman, Ankara GATA Tıp Fakültesi’nde Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini tamamladı. 2003 yılında yardımcı doçent oldu. Mevki Asker Hastanesi ve GATA Haydarpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çalıştı.


Randevu almak artık daha da kolay!

Apple Store ve Google Play Store’dan indireceğiniz Anadolu Sağlık Online Servisler uygulamasıyla işlemlerinizi çok daha hızlı yapabileceksiniz.

Uygulamamızı şimdi indirirseniz anında dilediğiniz doktordan online randevu alabilir, test ve görüntüleme sonuçlarınıza kolayca ulaşabilir ve geçmiş doktor ziyaretlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

app store
google play

Öncelikle Anadolu Sağlık Merkezi olarak birinci önceliğimizin hasta/hasta yakınlarımızın ve çalışanlarımızın sağlığı olduğunu belirtmek isteriz. Bu doğrultuda, dünyadan sonra Türkiye’de de Coronavirus (COVID–19) vakası görülmesinin ardından hastalarımızı ve refakatçilerimizi korumak ve güvenliklerini en üst seviyede tutmak amacıyla hastane yönetiminin aldığı önlemler çerçevesinde hasta ziyaretlerine bir süreliğine izin verilmeyeceğini paylaşmak isteriz.

Hastanemizde yatan hastalarımıza yalnızca bir refakatçinin eşlik etmesini önemle rica ederiz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.