cover image

Meme Merkezi'nde Neler Yapılıyor?

okuyabilirsiniz.

Meme kanserinin tanı ve tedavisinde tıp dünyasının geldiği son durum umut verici. Tüm bu gelişmeler meme kanserinde erken tanının da önemini artırırken meme kanserinin spesifik olarak ele alınması gerekliliği de ön plana çıkıyor.  Kaliteli sağlık hizmeti sunma misyonu ile tıptaki gelişmeleri yakından takip eden Anadolu Sağlık Merkezi olarak tüm bu ihtiyaçları karşılamak için Meme Merkezi’ni hizmete açtı. Meme Merkezi, meme kanseri hastalarının tetkikten muayeneye kadar uzanan tüm tedavi ihtiyaçlarına tek bir noktadan ulaşmasını sağlıyor. Hastalık karmaşası içinde kaybolan hastanın hizmete ve tedaviye ulaşmasını kolaylaştıran Meme Merkezi, hizmet kalitemizi de dünya standartlarına taşıma fırsatı sunuyor.

Meme Merkezi'nde Neler Yapılıyor?
Meme Merkezi’nde hasta muayene-değerlendirme süreci ve radyoloji süreçleri olarak iki temel yapı üzerinden hizmet sunuluyor. Hasta muayene olduktan sonra en kısa sürede mammografi, meme ultrasonografisi ve gerekli olduğunda biyopsi  hizmetini Meme Merkezi’nde alabiliyor. Hekimlerimizin de hastayı birlikte değerlendirdiği merkezde hastanın tanı ve tedavi sürecinde hızlı ve etkili yol alınması sağlanıyor.
Ayrıca kanser riski yüksek olan kadınların değerlendirilmesi, ölçülmesi ve gerektiğinde daha ayrıntılı olarak tetkik edilmesi de Meme Merkezi’nde odaklanılan konulardan biri. Bu kadınlara, riskin yüksek olduğu kanıtlanması halinde cerrahi ya da tıbbi olarak yardımcı olunabiliyor.


Nasıl Bir Ekip İş Başında?

Meme Merkezi ekibi meme şikayeti ile hastanemize gelen bir hastaya hizmet vermesi gereken tüm birim temsilcilerinden oluşuyor. Haftalık toplanan Meme Tümörleri Kurulu sayesinde genel cerrahi, medikal onkoloji, radyasyon onkolojisi, nükleer tıp, patoloji, radyoloji, plastik cerrahi ve psikiyatri alanlarından oluşan uzman bir ekip hastayı değerlendiriyor. Tüm ekibi ulaşılabilir kılan ayrıca hastalarla birebir iletişimde olan vaka yöneticisi sayesinde  Meme Merkezi’nde meme hastalıkları ile ilgili her türlü soruna cevap veriliyor. Meme ile ilgili kafasında soru işareti olan, daha önce memeyle ilgili herhangi bir tanı alan, takip edilen tüm hastaların hizmet kapsamında olduğu Meme Merkezi’nde sağlıklı meme dokusuna sahip kadınların rutin taramaları ve plastik cerrahi ameliyatları da gerçekleştiriliyor.


Meme Merkezi’nde Son Teknoloji İle Hizmet Veriliyor

Meme Merkezi görüntüleme imkanları açısından son teknolojiyi bünyesinde barındırıyor. Dijital mammografi-tomosentez ile meme daha ayrıntılı bir şekilde görüntülenirken, alınan radyasyon miktarı oldukça düşük düzeyde oluyor. Bu teknoloji sayesinde görüntüleme eşliğinde tanı amaçlı biyopsi yapılabiliyor. Meme ultrasonografi cihazı görüntü kalitesi ve hassasiyetiyle etkin sonuçlara ulaşılmasını sağlıyor. Elde edilen kaliteli görüntüler, tanı koyma hızını arttırıyor.