Hemen Arayın

Miyop Hastalığı

okuyabilirsiniz.

Gözlerin yakındaki cisimleri net olarak gördüğü ancak uzaktakileri net olarak göremediği görme bozukluğudur. Kişi, uzağı net göremediği için gözlerini kısarak bakmak zorunda kalır.

Miyop Hastalığı


Miyopi nedir?

Gözlerin yakındaki cisimleri net olarak gördüğü ancak uzaktakileri net olarak göremediği görme bozukluğudur. Kişi, uzağı net göremediği için gözlerini kısarak bakmak zorunda kalır.

Miyopi, doğuştan olabileceği gibi çevresel ve genetik faktörlere bağlı olarak da ortaya çıkabilir. Temel sebebi, gözün eksenlerinin normale göre  daha uzun olmasıdır. Çocuklarda her yaşta görülebilir ve genellikle 20 yaşına kadar da ilerlemesini sürdürür. 

Miyopi belirtileri nelerdir? 

Cisimlerden yansıyan ışınlar tam olarak görme merkezi yerine daha ön bölgede odaklanır.  

Miyopi nasıl tedavi edilir? 

Miyopi için en uygun tedavi yöntemi, sorunun ilerlemesini önlemek amacıyla erkenden doktora başvurarak, gerekli numaradaki gözlüğü  ya da kontakt lensi satın almak ve bunu düzenli bir şekilde kullanıp, yine düzenli bir şekilde muayenelere gitmektir. Böylece miyopinin ilerlemesi önlenebilir. Kullanılacak gözlük ya da kontakt lens, miyopluk derecesiyle ilgilidir ve buna da göz doktoru karar vermektedir. 

Ölçümler sonucunda uygun olabilecek  gözlere yirmi yaşından sonra refraktif cerrahi (lazer) ile  bir ameliyat yapılabilir. (Her ameliyat gibi lazer cerrahisi de bir takım riskler taşımaktadır ve hasta ile görüşülmesi gerekir)


Paylaş WhatsApp

Randevu almak artık daha da kolay!

Apple Store ve Google Play Store’dan indireceğiniz Anadolu Sağlık Online Servisler uygulamasıyla işlemlerinizi çok daha hızlı yapabileceksiniz.

Uygulamamızı şimdi indirirseniz anında dilediğiniz doktordan online randevu alabilir, test ve görüntüleme sonuçlarınıza kolayca ulaşabilir ve geçmiş doktor ziyaretlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

app store
google play

Öncelikle Anadolu Sağlık Merkezi olarak birinci önceliğimizin hasta/hasta yakınlarımızın ve çalışanlarımızın sağlığı olduğunu belirtmek isteriz. Bu doğrultuda, dünyadan sonra Türkiye’de de Coronavirus (COVID–19) vakası görülmesinin ardından hastalarımızı ve refakatçilerimizi korumak ve güvenliklerini en üst seviyede tutmak amacıyla hastane yönetiminin aldığı önlemler çerçevesinde hasta ziyaretlerine bir süreliğine izin verilmeyeceğini paylaşmak isteriz.

Hastanemizde yatan hastalarımıza yalnızca bir refakatçinin eşlik etmesini önemle rica ederiz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.