Hemen Arayın

Oğlumun göremediğini öğrendiğim an şok oldum

okuyabilirsiniz.

2009’un ilk aylarında yaşadığımız küçük bir kaza hayatımın dönüm noktası oldu. Bulgaristan’ın Küstendil şehrinde aşçılık yapıyorum. Şu an beş yaşında olan oğlumun bir gün tırnaklarını keserken küçük bir tırnak parçası gözüne kaçtı. Bunun üzerine acilen gittiğimiz hastanede hiç beklemediğimiz bir şey öğrendik; oğlumun gözünde 6 cm büyüklüğünde bir tümör olduğu söylendi. Oğlum çok akıllı ve sakin bir çocuktu. Görme sorunu yaşadığına dair hiçbir şey fark etmedik. Bize göre her şey normal görünüyordu. Tümör olduğunu söylediklerinde inanamadık. Ama çabuk hareket etmemiz gerekiyordu. Oğlumu hemen ameliyata aldılar. Tümörü küçültmek için yapılan ameliyat sonrasında tümör yarıya inmişti fakat çocuğun göz sinirlerinde hasara yol açmıştı. Bu hasar sonrasında ise oğlum neredeyse göremez hale gelmişti ama ne yazık ki biz bunu henüz bilmiyorduk. 

Çaresizlik içinde olduğumuz o günlerde karşımıza Anadolu Sağlık Merkezi’nde tedavi görmüş bir iş adamı çıktı ve bize yardım elini uzattı. Oğluma radyoterapi verilmesi gerekiyordu ama Bulgaristan’daki doktorlar sonuç konusunda garanti veremiyordu. Bize gelen bu yardım eline uzanmaktan başka şansımız yoktu. Öyle de yaptık ve Türkiye’ye geldik. Anadolu Sağlık Merkezi bizim için bir umut oldu. Oğluma MR yapıldı ve radyoterapi gerektiği söylendi. Bizim için asıl şok, oğlumun görmediğini öğrendiğimiz an oldu. Kendimi karanlığın ortasında çaresiz ve aciz hissettim.

Her şeye rağmen umudumuzu kaybetmedik. Oğlum radyoterapi tedavisi gördü. Halen kontrol altında. Takipleri ise düzenli olarak devam ediyor. Oğlum şu an gündelik yaşantıyla ilgili her işini kendisi yapabiliyor. Yaşadığı görme kaybı çocuk kalbinden hiçbir şey eksiltmemiş. Güzel gözleriyle etrafa gülücükler saçmaya devam ediyor. Tek isteğimiz var olan görme kaybını yitirmeden, hayatını sürdürmesini sağlamak. Bunun için de Anadolu Sağlık Merkezi’ne ve hekimlerine güveniyorum. 

Paylaş WhatsApp

Randevu almak artık daha da kolay!

Apple Store ve Google Play Store’dan indireceğiniz Anadolu Sağlık Online Servisler uygulamasıyla işlemlerinizi çok daha hızlı yapabileceksiniz.

Uygulamamızı şimdi indirirseniz anında dilediğiniz doktordan online randevu alabilir, test ve görüntüleme sonuçlarınıza kolayca ulaşabilir ve geçmiş doktor ziyaretlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

app store
google play

Öncelikle Anadolu Sağlık Merkezi olarak birinci önceliğimizin hasta/hasta yakınlarımızın ve çalışanlarımızın sağlığı olduğunu belirtmek isteriz. Bu doğrultuda, dünyadan sonra Türkiye’de de Coronavirus (COVID–19) vakası görülmesinin ardından hastalarımızı ve refakatçilerimizi korumak ve güvenliklerini en üst seviyede tutmak amacıyla hastane yönetiminin aldığı önlemler çerçevesinde hasta ziyaretlerine bir süreliğine izin verilmeyeceğini paylaşmak isteriz.

Hastanemizde yatan hastalarımıza yalnızca bir refakatçinin eşlik etmesini önemle rica ederiz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.