Hemen Arayın

Onkoloji Buluşma Günleri’nin ilkinde “Psikoonkoloji”yi konuştuk

okuyabilirsiniz.

Palyatif Bakım Kurulu ve İnsan Odaklı Bakım Departmanı iş birliğiyle 14 Aralık 2019 tarihinde "Onkoloji Buluşma Günleri" kapsamında hastalarımızla bir araya geldik.  "Psikoonkoloji" başlığıyla gerçekleşen toplantıda ebru çalışmaları, nefes terapileri ve yoga da büyük ilgi gördü...
 

Onkoloji Buluşma Günleri’nin ilkinde “Psikoonkoloji”yi konuştuk

Kanser hastası ve yakınlarıyla bir araya gelmek, hastalık tanısı sonrası hasta ve yakınlarının tedavi süreci ve sosyal hayatları gibi konulardaki yönetim becerilerini geliştirmek amacıyla düzenlediğimiz buluşma keyifli bir kahvaltı ile başladı. Programın açılış konuşmasını aynı zamanda İnsan Odaklı Bakım hekim liderimiz olan Palyatif Bakım Kurulu Üyemiz Dr. Sabriye Güvenç gerçekleştirildi.

Kanser tanısı alan hasta ile birlikte hastanın yakınları ve bakım sağlayıcılarının da biraraya geldiği bu etkinlikte Uzm. Psikolog Selin Karabulut, sosyal, yaşamsal ve bireysel alanlardaki psikolojik değişimler hakkında farkındalık ve çözüm önerilerini paylaştı.

Aynı etkinlikte Psikiyatr Dr. Cem Hızlan onkoloji hastalarında sık karşılaşılan psikiyatrik durumlar ve farmokolojik tedaviler hakkında merak edilen soruları yanıtladı. 

Uzm. KLP Hemşiresi Havva Gül Ergül Anadolu Sağlık Merkezi’nde hasta ve hasta yakınlarına sunulan psikolojik destek ve değerlendirme süreçleri hakkında bilgi verdi.

Gün sonu değerlendirme ve geribildirim oturumu Medikal Onkoloji Uzmanımız Prof. Dr. Şeref Kömürcü tarafından gerçekleştirildi. 

Hasta buluşması kapsamında gerçekleştirilen, Nergis Kulus ile nefes çalışması ve meditasyon ile Canan Kibar’ın rehberlik ettiği ebru çalışması katılımcılar tarafından çok büyük ilgi gördü. İnsan Odaklı Bakım Yöneticisi Asuman Kuşçu, tüm gün süren etkinlikten hasta ve yakınlarının çok memnun ayrıldıklarını ve bu tarz etkinliklerin tekrarlanacağını söyledi. 


 

Paylaş WhatsApp

Randevu almak artık daha da kolay!

Apple Store ve Google Play Store’dan indireceğiniz Anadolu Sağlık Online Servisler uygulamasıyla işlemlerinizi çok daha hızlı yapabileceksiniz.

Uygulamamızı şimdi indirirseniz anında dilediğiniz doktordan online randevu alabilir, test ve görüntüleme sonuçlarınıza kolayca ulaşabilir ve geçmiş doktor ziyaretlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

app store
google play

Öncelikle Anadolu Sağlık Merkezi olarak birinci önceliğimizin hasta/hasta yakınlarımızın ve çalışanlarımızın sağlığı olduğunu belirtmek isteriz. Bu doğrultuda, dünyadan sonra Türkiye’de de Coronavirus (COVID–19) vakası görülmesinin ardından hastalarımızı ve refakatçilerimizi korumak ve güvenliklerini en üst seviyede tutmak amacıyla hastane yönetiminin aldığı önlemler çerçevesinde hasta ziyaretlerine bir süreliğine izin verilmeyeceğini paylaşmak isteriz.

Hastanemizde yatan hastalarımıza yalnızca bir refakatçinin eşlik etmesini önemle rica ederiz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.