Hemen Arayın

Pembe Top Sahada projesine 2 Altın Pusula

okuyabilirsiniz.

Anadolu Sağlık Merkezi’nin Anadolu Efes Spor Kulübü iş birliğiyle meme kanserinde erken tanıya dikkat çekmek amacıyla 2014 yılında hayata geçirdiği “Pembe Top Sahada” projesi, Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından bu yıl 16’ncısı düzenlenen Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri’nden 2 ödüle layık görüldü.

Pembe Top Sahada projesine 2 Altın Pusula

Her yıl 1 milyon 400 bin kadına teşhisi konan ve 8 kadından birinde görülen meme kanserinde erken tanının önemine dikkat çekmek için gerçekleştirilen Pembe Top Sahada Projesi; Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri’nden “Kurumsal Sosyal Sorumluluk-Sağlık” ve “Medya İlişkileri” kategorilerinde 2 Altın Pusula Ödülü’nün sahibi oldu. Meme kanserinde erken tanının hayat kurtardığı gerçeğinden hareketle kadınların düzenli meme muayenesi yaptırma alışkanlığı kazanmalarına destek olmak amacıyla gerçekleştirilen projeyle Türkiye’de ilk kez bir basketbol maçının hava atışının pembe topla yapılması sağlandı. İlki 2014 yılında, tüm dünyada Meme Kanseri Farkındalık ayı olarak kutlanan Ekim ayında gerçekleştirilen projenin gönüllü destekçisi olan Beren Saat, Anadolu Efes’in Unics Kazan ile oynadığı sezonun ilk Euroleague maçının hava atışını Pembe Top ile yaptı. 2015 yılında ikincisi düzenlenen projenin gönüllü destekçisi ise Bergüzar Korel oldu ve 22 Ekim tarihinde Anadolu Efes ve EA7 Emporio Armani karşılaşmasını Pembe Top ile yapılan hava atışı ile başlattı. Projenin üçüncü yılında CSKA Moskova’ya karşı oynanan sezonun ilk Euroleague maçında hava atışını projenin gönüllü destekçisi Sinem Kobal gerçekleştirdi. Pembe Top, meme kanserinde erken tanı mücadelesine bu yıl da devam edecek.

https://www.anadolusaglik.org/pembe-top-sahada

 

 

Paylaş WhatsApp

Randevu almak artık daha da kolay!

Apple Store ve Google Play Store’dan indireceğiniz Anadolu Sağlık Online Servisler uygulamasıyla işlemlerinizi çok daha hızlı yapabileceksiniz.

Uygulamamızı şimdi indirirseniz anında dilediğiniz doktordan online randevu alabilir, test ve görüntüleme sonuçlarınıza kolayca ulaşabilir ve geçmiş doktor ziyaretlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

app store
google play

Öncelikle Anadolu Sağlık Merkezi olarak birinci önceliğimizin hasta/hasta yakınlarımızın ve çalışanlarımızın sağlığı olduğunu belirtmek isteriz. Bu doğrultuda, dünyadan sonra Türkiye’de de Coronavirus (COVID–19) vakası görülmesinin ardından hastalarımızı ve refakatçilerimizi korumak ve güvenliklerini en üst seviyede tutmak amacıyla hastane yönetiminin aldığı önlemler çerçevesinde hasta ziyaretlerine bir süreliğine izin verilmeyeceğini paylaşmak isteriz.

Hastanemizde yatan hastalarımıza yalnızca bir refakatçinin eşlik etmesini önemle rica ederiz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.