Hemen Arayın

Radyoterapi

okuyabilirsiniz.

Radyoterapi, kötü huylu ve bazı seçilmiş iyi huylu hastalıklarda iyonize radyasyonun kullanılmasıdır. Kanser hastalarının yaklaşık yüzde 60-80’ine hastalıklarının izlemi sırasında en az bir kez radyoterapi uygulanmaktadır.

Radyoterapi, kötü huylu ve bazı seçilmiş iyi huylu hastalıklarda iyonize radyasyonun kullanılmasıdır. Kanser hastalarının yaklaşık yüzde 60-80’ine hastalıklarının izlemi sırasında en az bir kez radyoterapi uygulanmaktadır.

Radyoterapi; tedavi amaçlı, destekleyici (adjuvan) amaçlı (diğer tedavilerin etkinliğini artırmak), palyatif amaçlı (tedavinin mümkün olmadığı durumlarda lokal hastalık kontrolü veya belirtileri azaltmak) veya koruyucu (proflaktik) amaçlı olarak kullanılabilir.

Anadolu Sağlık Merkezi, ABD'de uzun yıllardır kanserde bakım ve tedavi sağlamada güvenilir hastanelerin yer aldığı onur listesinin ilk sıralarındaki Johns Hopkins Medicine'in Türkiye'deki affiliye hastanesidir.

Anadolu Sağlık Merkezi Radyasyon Onkolojisi Departmanında, tümör sınırlarının ve kritik organların belirlenmesi için konturlama istasyonu ve farklı görüntüleme tekniklerinin kullanımına olanak sağlayan en son teknolojiler kullanılmaktadır. Kullanılan tedavi planlama sistemleri IMRT (Intensity Modulated Radiotherapy), VMAT (Volumetric Arc Therapy) gibi farklı tedavi tekniklerine olanak sağlamakla birlikte , son teknoloij tedavi cihazları ile de hasta tedavisi süresince farklı görüntüleme teknikleri ile IGRT (Image Guided Radiotherapy), Gated Radiotherapy gibi hasta hareketlerinin ve solunumun takip edilebildiği ileri tedavi modaliteleri uygulanmaktadır.

Anadolu Sağlık Merkezi'ndeki tüm hasta dosyaları, kanser hastalarının yakından izlenmesi sürecini kolaylaştırmak için aynı zamanda dijital olarak saklanmaktadır.

Paylaş WhatsApp

Randevu almak artık daha da kolay!

Apple Store ve Google Play Store’dan indireceğiniz Anadolu Sağlık Online Servisler uygulamasıyla işlemlerinizi çok daha hızlı yapabileceksiniz.

Uygulamamızı şimdi indirirseniz anında dilediğiniz doktordan online randevu alabilir, test ve görüntüleme sonuçlarınıza kolayca ulaşabilir ve geçmiş doktor ziyaretlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

app store
google play

Öncelikle Anadolu Sağlık Merkezi olarak birinci önceliğimizin hasta/hasta yakınlarımızın ve çalışanlarımızın sağlığı olduğunu belirtmek isteriz. Bu doğrultuda, dünyadan sonra Türkiye’de de Coronavirus (COVID–19) vakası görülmesinin ardından hastalarımızı ve refakatçilerimizi korumak ve güvenliklerini en üst seviyede tutmak amacıyla hastane yönetiminin aldığı önlemler çerçevesinde hasta ziyaretlerine bir süreliğine izin verilmeyeceğini paylaşmak isteriz.

Hastanemizde yatan hastalarımıza yalnızca bir refakatçinin eşlik etmesini önemle rica ederiz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.