Hemen Arayın

Sağlığıma kavuştum ve Türkiye’de bir ilk oldum

okuyabilirsiniz.

Yeni evliydim ve çocuk sahibi olmak istiyordum. Fakat rahim ağzı kanseri tanısı kondu ve rahmimin alınması gerekiyordu. Bulgaristan’dan Anadolu Sağlık Merkezi’ne ulaştım ve buradaki incelemeler sonrasında da rahim ağzı kanseri teşhisi doğrulandı.

.  Tümör, evre 1 B 1 boyutundaydı ve bu durumdu dünyada da standart yaklaşımın cerrahi tedavi olduğu söylendi. Ancak çocuk sahibi olmak istemem nedeniyle bana fertilite koruyucu cerrahi önerildi. Riskler hakkında da bilgilendim. Ancak bazı şartlar da söz konusuydu. Örneğin, doktorumun verdiği bilgiye göre, pelvis bölgesindeki lenf düğümlerinin hepsinin negatif olması gerekiyormuş. Ayrıca, tümörsüz cerrahi sınırının da en az 5 milim olması gerekiyormuş. Lenf düğümlerinden birinin bile pozitif olması durumunda dahi ışın tedavisine dönülüyormuş. Tüm bunları kabul ettim ve standart tedavi yaklaşımının dışında kalan fertilite koruyucu cerrahi ile ameliyat oldum. Aslında açık cerrahi değildi yapılan; karnıma açılan toplam 4 delikle gerçekleştirildi ameliyat. Ve dört gün içinde de taburcu edilebilir duruma geldim. 

Öğrendiğim kadarıyla, Türkiye’de kapalı cerrahi olarak fertilite koruyucu cerrahinin uygulandığı ilk hasta oldum. 

Paylaş WhatsApp

Randevu almak artık daha da kolay!

Apple Store ve Google Play Store’dan indireceğiniz Anadolu Sağlık Online Servisler uygulamasıyla işlemlerinizi çok daha hızlı yapabileceksiniz.

Uygulamamızı şimdi indirirseniz anında dilediğiniz doktordan online randevu alabilir, test ve görüntüleme sonuçlarınıza kolayca ulaşabilir ve geçmiş doktor ziyaretlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

app store
google play

Öncelikle Anadolu Sağlık Merkezi olarak birinci önceliğimizin hasta/hasta yakınlarımızın ve çalışanlarımızın sağlığı olduğunu belirtmek isteriz. Bu doğrultuda, dünyadan sonra Türkiye’de de Coronavirus (COVID–19) vakası görülmesinin ardından hastalarımızı ve refakatçilerimizi korumak ve güvenliklerini en üst seviyede tutmak amacıyla hastane yönetiminin aldığı önlemler çerçevesinde hasta ziyaretlerine bir süreliğine izin verilmeyeceğini paylaşmak isteriz.

Hastanemizde yatan hastalarımıza yalnızca bir refakatçinin eşlik etmesini önemle rica ederiz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.