Hemen Arayın

Selülit ve tedavi yöntemleri

okuyabilirsiniz.

Selülit başlıca, kalça, uyluklar ve karındaki yağ dokusundan kaynaklanıyor. Kadınları en çok rahatsız eden kozmetik sorunların başında geliyor. 20 yaş üzeri kadınların yüzde 80’inin kilo ve beden ölçüsünden bağımsız olarak selülit sorunu yaşadığı biliniyor.

Selülit ve tedavi yöntemleri

Hepimiz nasıl göründüğümüzü önemseriz. Vücut kontürlerinin düzeltilmesinde kullanılan ve FDA onaylı yöntemle selülit görünümü büyük oranda azalıyor.  
 

Selülit nedir?  


Portakal kabuğu görünümü olarak da adlandırılan deri yüzeyinde girintili çıkıntılı görünüme selülit adı veriliyor.  

 

 

Selülit nasıl olur?  


Deri altındaki yağ hücreleri, bağ doku tarafından sınırlandırılmış odacıklar içinde bulunuyor. Zamanla yağ hücreleri sayı ve boyut olarak artış göstermesi ve bölgesel ödem sonucu yağ hücreleri, kendilerini sınırlayan bağ doku duvarının üzerinden fıtıklaşıyor ve bu cilt yüzeyinde selülit olarak adlandırdığımız görünüme sebep oluyor.  

 

 

 

 

Selülit tedavisi  


Kullanılan teknoloji radyofrekans ve ışık enerjisinin kombine edildiği teknolojidir. Bipolar radyofrekans, infrared, vakum ve mekanik masaj kombine olarak ısıyı hedeflenen tabakaya ulaştırıyor. Sonuç olarak yağ dokuda depolanmış enerjinin metabolizasyonu hızlanıyor, lenfatik drenaj artıyor, yağ odacıklarının boyutları küçülüyor. Böylece selülit görünümü azalıyor ve sıkılaşma sağlanıyor. Derinin en üst tabakası epidermis ek risk altına sokulmuyor. Tedavi sırasında kullanılan kontakt soğutma ile hasta konforu artırılıyor. Tedavi haftada bir defa 6-8 seans olarak önerilmektedir.  

 

 

 

 

Selülit tedavisi vücudun hangi bölgelerine uygulanıyor?  


Göreceli olarak ağrısız ve invazif olmayan bir yöntemdir. Basen, kalça, karın ve bel bölgesinin şekillendirilmesi, sıkılaştırılması ve selülit tedavisinde uygulanıyor.  

 

 

 

 

Kimlere uygulanabiliyor?  


Beden kitle indeksi (BMI) 30’un altında olup, Selülit Sınıflaması evre 1 ve 2 olan kişilerde daha iyi sonuçlar alınıyor.  

 

 

 

 

Beden Kitle İndeksi (BMI) nasıl hesaplanıyor?  


Vücut ağırlığı boy uzunluğunun karesine bölünüyor.
Örneğin; 58 / (1.63)2 BMI
<18.5              Düşük kilolu
18.5-24.9        Normal kilolu
25-29.9           Kilo fazlalığı
>30                 Obez  

 

 

 

 

Selülit Sınıflaması  


Evre 1: Hasta otururken ve ayakta iken selülit görünümü olmayıp deri sıkıştırıldığında portakal kabuğu görünümünün olması
Evre 2: Yatarken portakal kabuğu görünümü olmayıp ayakta iken olması
Evre 3: Hem ayakta hem otururken portakal kabuğu görünümünün olması  

 

 

 

 

Tedaviden nasıl bir sonuç bekleniyor?


Doğru kişilere yapılacak selülit gözle görülebilir şekilde azalırken, cilt yüzeyinin düzgün bir görünüm alması sağlanarak, tedavi uygulanan bölgede yeniden şekillenme ile incelme ve sıkılaşma gözleniyor.

 

 

Paylaş WhatsApp

Randevu almak artık daha da kolay!

Apple Store ve Google Play Store’dan indireceğiniz Anadolu Sağlık Online Servisler uygulamasıyla işlemlerinizi çok daha hızlı yapabileceksiniz.

Uygulamamızı şimdi indirirseniz anında dilediğiniz doktordan online randevu alabilir, test ve görüntüleme sonuçlarınıza kolayca ulaşabilir ve geçmiş doktor ziyaretlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

app store
google play

Öncelikle Anadolu Sağlık Merkezi olarak birinci önceliğimizin hasta/hasta yakınlarımızın ve çalışanlarımızın sağlığı olduğunu belirtmek isteriz. Bu doğrultuda, dünyadan sonra Türkiye’de de Coronavirus (COVID–19) vakası görülmesinin ardından hastalarımızı ve refakatçilerimizi korumak ve güvenliklerini en üst seviyede tutmak amacıyla hastane yönetiminin aldığı önlemler çerçevesinde hasta ziyaretlerine bir süreliğine izin verilmeyeceğini paylaşmak isteriz.

Hastanemizde yatan hastalarımıza yalnızca bir refakatçinin eşlik etmesini önemle rica ederiz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.