Hemen Arayın

[Video] Kolon kanseri nedir? - Dr. Kemal Raşa

okuyabilirsiniz.

Kolon kanseri nedir? 

Kolon kanseri nedir? Kolon kanseri nedir?

Paylaş WhatsApp
Randevu Al
Op. Dr. Kemal Raşa
Doktorun Biyografisini Gör

Dr. Kemal Raşa, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden (HÜTF) 1990 yılında mezun olduktan sonra aynı üniversitede genel cerrahi ihtisasını gerçekleştirdi. TÜBİTAK tarafından sağlanan burs ile hazırladığı tez sonucunda 1996’da uzman oldu. HÜTF Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda öğretim görevlisi olarak başladığı, minimal invazif cerrahi ve endokrin cerrahisi (meme ve tiroit kanseri) odaklı kariyerine Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi 6. Cerrahi Kliniği Başasistanı, Acıbadem Kadıköy Hastanesi ve Acıbadem Bodrum Hastanesi genel cerrahi bölümlerinde devam etti. 

“Cerrahi Enfeksiyonlar” alanına temel ilgisi olan Dr. Raşa, Avrupa Derneği’nde (Surgical Infection Society - Europe / SIS-E) 1990 yılından bu yana aktif olarak çalışıyor. 21. SIS-E Kongresi’nde kongre sekreterliği yaptıktan sonra derneğin yönetim kuruluna giren Dr. Raşa son yedi yıldır kurulda yer alıyor. Aynı zamanda, ilk üç yıl “Councilar at large” ve sonraki üç yıl “Recorder” olarak görev almasının ardından 2017 yılında derneğin genel sekreteri oldu. 2017 yılında kurulan World Surgical Infection Society’nin hem kurucu üyeliğine hem de  “Kurucu Yönetim Kurulu” başkanlığına seçildi. World Society of Emergency Surgery bünyesindeki çalışmalara katkıda bulunurken, kısa bir süre içerisinde yayınlanacak olan “Global declaration on appropriate use of antibiotics. Use Antibiotics Appropriately to Address Antibiotic Resistance” deklarasyonun yazar ekibi içerisinde yer almakta. Bunun yanı sıra, ulusal bazda “Ulusal Cerrahi Enfeksiyonları Önleme Kılavuzu” yazarlarından biri olarak başladığı çalışmalarını dernekleşme sürecinde de sürdürdü. “Cerrahi Enfeksiyon Derneği” kurucu üyesi ve yönetim kurulu üyesi olduktan sonra halen dernek sekreteri olarak çalışıyor.

2017 yılından itibaren kariyerine Anadolu Sağlık Merkezi ile devam eden Dr. Raşa, genel cerrahi uzmanı olarak görevini sürdürüyor. 


Randevu almak artık daha da kolay!

Apple Store ve Google Play Store’dan indireceğiniz Anadolu Sağlık Online Servisler uygulamasıyla işlemlerinizi çok daha hızlı yapabileceksiniz.

Uygulamamızı şimdi indirirseniz anında dilediğiniz doktordan online randevu alabilir, test ve görüntüleme sonuçlarınıza kolayca ulaşabilir ve geçmiş doktor ziyaretlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

app store
google play

Öncelikle Anadolu Sağlık Merkezi olarak birinci önceliğimizin hasta/hasta yakınlarımızın ve çalışanlarımızın sağlığı olduğunu belirtmek isteriz. Bu doğrultuda, dünyadan sonra Türkiye’de de Coronavirus (COVID–19) vakası görülmesinin ardından hastalarımızı ve refakatçilerimizi korumak ve güvenliklerini en üst seviyede tutmak amacıyla hastane yönetiminin aldığı önlemler çerçevesinde hasta ziyaretlerine bir süreliğine izin verilmeyeceğini paylaşmak isteriz.

Hastanemizde yatan hastalarımıza yalnızca bir refakatçinin eşlik etmesini önemle rica ederiz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.