Hemen Arayın

Yeni yıldan bekleme, harekete geç!

okuyabilirsiniz.

Yeni yıldan çok şey bekleriz... Anadolu Sağlık Merkezi Uzman Psikolog Selin Karabulut “Beklemeyin, kendiniz ve sevdikleriniz için harekete geçin” diyor...

Yeni yıldan bekleme, harekete geç!

Yeni bir yıldan çok şey bekleriz... Kendimiz için, sevdiklerimiz için, ülkemiz için, çocuklar için, dünya için... Çoğunlukla sağlık, huzur, barış, mutluluk isteriz. Savaşlar olmasın, insanlar ölmesin, devasız hastalık, çaresiz dert olmasın isteriz... Ne güzel, keşke hepsi olsa, tüm dileklerimiz gerçekleşse... Hadi gelin bu sene beklemekten, dilemekten vazgeçip kendi kapımızın önünü süpürelim. Beklemeyelim, en azından kendimiz ve sevdiklerimiz için harekete geçelim. İşte yapılması gerekenler:

 • Bu sene şikayet etmekten, söylenmekten vazgeçelim. “Sorunu çözebilmek için benim bir etkim olur mu, ben neler yapabilirim?” diye düşünelim.
 • Daha sağlıklı yaşayabilmek adına adımlar atalım. Daha sağlıklı beslenelim, daha çok egzersiz yapalım.
 • Kötü alışkanlıklarımızdan hadi gelin bu sene kurtulalım. Sigarayı bırakalım mesela. Bizi elimize, cebimize, zihnimize bağlayan sigaraya olan esaretimize bir son verelim!
 • Kendimize daha çok vakit ayıralım. Hayata bir defa geliyoruz, onu başkaları adına ipotek etmekten vazgeçelim.
 • Sevdiğimiz insanlarla sevgimizi, mutluluğumuzu, neşemizi paylaşalım. Onlara onları sevdiğimizi, önemsediğimizi daha çok söyleyelim. İyi ve kötü günde yanlarında olalım.
 • Hedefler belirleyelim ve o hedefleri gerçekleştirebilmek adına kısa ve uzun vadeli planlar yapalım.
 • Klişelerden uzak duralım. Klişelerin hayatımızı yönlendirmesine izin vermeyelim.
 • Uzun zamandır ertelediğimiz işleri yapmak için harekete geçelim!
 • Bizi mutlu eden şeylerin peşinden koşalım. Zamanımızı çalan, bizi yoran ve ele geçiren şeyler için artık vakit harcamayalım.
 • Aşktan korkmayalım! Eşler arasındaki en temel  sorunların sevgiyle, sevmeyle çözülebileceğini unutmayalım.
 • Çocuklarımıza keşfetmeleri, denemeleri için fırsatlar yaratalım. Hayatlarının sizin onlara sunduğunuzdan çok daha farklı olabileceğini unutmayalım.
Paylaş WhatsApp
Randevu Al
Uzm. Psk. Selin Karabulut Hızlan
Doktorun Biyografisini Gör

Psikolog Selin Karabulut sırasıyla; Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesi, Acıbadem Mobil, ARM Psikiyatri / Psikoterapi ve çeşitli özel okul ve özel kurumlarda çalıştı. 2014 yılında Anadolu Sağlık Merkezi’nde çalışmaya başlayan Uzm. Psk. Karabulut, halen psikolog olarak görevini sürdürüyor. 


Randevu almak artık daha da kolay!

Apple Store ve Google Play Store’dan indireceğiniz Anadolu Sağlık Online Servisler uygulamasıyla işlemlerinizi çok daha hızlı yapabileceksiniz.

Uygulamamızı şimdi indirirseniz anında dilediğiniz doktordan online randevu alabilir, test ve görüntüleme sonuçlarınıza kolayca ulaşabilir ve geçmiş doktor ziyaretlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

app store
google play

Öncelikle Anadolu Sağlık Merkezi olarak birinci önceliğimizin hasta/hasta yakınlarımızın ve çalışanlarımızın sağlığı olduğunu belirtmek isteriz. Bu doğrultuda, dünyadan sonra Türkiye’de de Coronavirus (COVID–19) vakası görülmesinin ardından hastalarımızı ve refakatçilerimizi korumak ve güvenliklerini en üst seviyede tutmak amacıyla hastane yönetiminin aldığı önlemler çerçevesinde hasta ziyaretlerine bir süreliğine izin verilmeyeceğini paylaşmak isteriz.

Hastanemizde yatan hastalarımıza yalnızca bir refakatçinin eşlik etmesini önemle rica ederiz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.