Hemen Arayın

CHECK-UP’A GELMEDEN ÖNCE BİLMENİZ GEREKENLER

 • Laboratuvar testleri için kan alınmadan önce ideal açlık süresi 10-12 saattir. Açlık süresi, 8 saatten az, 16 saatten fazla olmamalıdır. Ağız içi ıslatılacak kadar su içilebilir. Fakat meyve, sigara, şeker, sakız ve kafein içeren gıdalar kullanılmamalıdır. Çocuk hastalarımızın mümkün olabildiğince aç olarak gelmesini rica ederiz.
 • Randevudan önceki 48 saat alkol alınmamasını ve akşam yemeğinde hafif gıdalar tüketilmesini rica ederiz.
 • Program içeriğinizde; üst batın (abdomen) ultrasonu bulunuyorsa aç olmanız yeterlidir. Tüm batın ultrasonu bulunuyorsa aç olmanız ve mesanenizin dolu olması (idrar yapma isteği olması) gerekmektedir. Bu nedenle kan tetkikleri alındıktan sonra idrara sıkışmanız için size su verilecektir.
 • Tetkikler sırasında check-up yetkililerimize danışmadan herhangi bir şey yememenizi ve içmemenizi rica ederiz.
 • Program içeriğinizde eforlu EKG testi bulunuyorsa havlu, yedek atlet, spor kıyafet ve spor ayakkabı getirmeniz önerilir.
 • Kadın hastalarımızın, program içeriğinde mamografi tetkiki bulunuyorsa check-up öncesi sadece duş yapılmasını, ancak krem, parfüm ve benzeri malzemelerin kullanılmamasını rica ederiz. Âdet döneminin 3. ve 10. günleri arasında çekim yapılması idealdir. Daha önceki dönemlerde yapılan mamografi tetkik raporlarınız var ise yanınızda getirilmesini rica ederiz.

Check-up tetkikleriniz için en az 3 gün önce kesilmesi gereken ilaçlar:

 • Düzenli olarak Aspirin kullanıyorsanız ve check-up paketinizde “Dışkıda gizli kan testi” varsa, 5 gün önceden Aspirin almayı bırakın. Düzenli Aspirin kullanmanızı gerektiren bir durum (koroner kalp hastalığı, kalp kapak hastalığı vb.) varsa check-up danışmanlarımıza bilgi verin. Epilepsi ilaçları ise asla kesilmemelidir.
 • Vitaminler
 • Bitkisel ya da besin destek ilaçları
 • Demir ilaçları

Bu ilaçların sabah dozlarını, check-up tetkikleri için kan alımı sonrasında alabilirsiniz. İlaçları yanınızda getirmenizi öneririz

 • Uzun süre aç kalmak, stres ve efor testi, epilepsi nöbetini tetikleyebilir.
 • Check-up yaptırıp yaptıramayacağınızı sizi takip eden nöroloji uzmanınıza danışıp, check-up görevlilerine durumunuzu bildiriniz.
 • Varsa eski test sonuçlarınızın yanınızda getirilmesini rica ederiz.
 • Hamilelik durumunuz varsa check-up yaptırmanız çok uygun değildir. Hamilelik şüpheniz varsa check-up işleminize gelmeden önce durumunuzu netleştirmenizi öneririz.
 • Randevunuzun oluşturulduğu esnada ve sonrasındaki süreçlerde paket içeriğiniz hakkında bilgi iletilecektir.

Tetkikleriniz için aç geleceğinizden işlemleriniz bittikten sonra size özel kahvaltı ikramımız olacaktır. Check-up hizmetimiz öğleden sonraya kadar sürebilir, neredeyse bir gününüzü bize ayırmanızı rica ederiz. Check-up işleminizin süresi yapılacak tetkiklere göre değişiklik gösterebilir. Hastanemize geldiğinizde yetkililerimiz check-up süreçleri ile ilgili ayrıntılı bilgilendirme sağlayacaktır.

Ayrıntılı bilgi almak için 44 44 276 hattından Anadolu Sağlık Merkezi Hastanemiz ve Ataşehir Tıp Merkezimize ulaşabilirsiniz.

Sağlıklı günler dileriz.

asmcheckupdanisma@anadolusaglik.org

Randevu almak artık daha da kolay!

Apple Store ve Google Play Store’dan indireceğiniz Anadolu Sağlık Online Servisler uygulamasıyla işlemlerinizi çok daha hızlı yapabileceksiniz.

Uygulamamızı şimdi indirirseniz anında dilediğiniz doktordan online randevu alabilir, test ve görüntüleme sonuçlarınıza kolayca ulaşabilir ve geçmiş doktor ziyaretlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

app store
google play

Öncelikle Anadolu Sağlık Merkezi olarak birinci önceliğimizin hasta/hasta yakınlarımızın ve çalışanlarımızın sağlığı olduğunu belirtmek isteriz. Bu doğrultuda, dünyadan sonra Türkiye’de de Coronavirus (COVID–19) vakası görülmesinin ardından hastalarımızı ve refakatçilerimizi korumak ve güvenliklerini en üst seviyede tutmak amacıyla hastane yönetiminin aldığı önlemler çerçevesinde hasta ziyaretlerine bir süreliğine izin verilmeyeceğini paylaşmak isteriz.

Hastanemizde yatan hastalarımıza yalnızca bir refakatçinin eşlik etmesini önemle rica ederiz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.