Tıbbi Bölümler Doktorlar Evde Bakım ve Sağlık
Hemen Arayın

Yabancı Dil

 • İngilizce, Almanca

Biyografi

Doç. Dr. Sinan Çomu, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Uzmanlık eğitimini Case Western Reserve University Rainbow Babies and Childrens Hospital’da aldıktan sonra University of Pittsburgh-Children’s Hospital of Pittsburgh’da çocuk nörolojisi uzmanlık eğitimini tamamladı. Doç. Dr. Sinan Çomu, Anadolu Sağlık Merkezi’nde Çocuk Nörolojisi konsültan hekimi olarak görevini sürdürmektedir.

Eğitim

Üniversite
İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi, İstanbul 1989 

Uzmanlık Eğitimi
Case Western Reserve University Rainbow Babies and Childrens Hospital’i ABD 1992

Çocuk Nörolojisi Uzmanlık Eğitimi
University of Pittsburgh-Children’s Hospital of Pittsburgh, ABD 1996

Kurum Üyelikleri

 • Child Neurology Society, ABD
 • International Child Neurology Society
 • Türkiye Çocuk Nörolojisi Derneği
 • Epilepsi ile Savaş Derneği

Yayınlar

 • Çomu S, Giuliani M, Narayanan V.Episodic ataxia and myokymia syndrome: a new mutation of the potassium channel gene, Kv1.1. Annals of Neurology 1996;40:684–687.
 • Comu S, Weng W, Olinsky S, Ishwad P, Mi Z, Hempel J, Watkins S, Lagenaur CF, Narayanan VThe murine P84 neural adhesion molecule is SHPS-1, a member of the phosphatase-binding protein family J Neuroscience 1997;17:8702-10
 • Lee J, Lacomis D, Comu S, Jacobsohn J, Kanal E Acquired hepatocerebral degeneration: MR and pathologic findings. AJNR American J Neuroradiology 1998;19:485–7
 • Cetinkaya F, Sennaroglu E, Comu S. Etiologies of seizures in young children admitted to an inner city hospital in a developing country. Pediatr Emerg Care. 2008 Nov;24(11):761–3.
 • DETAE, Genetik Bölümü, İstanbul Üniversitesi, Mitokondri Hastalıklarında Genetik ve Biyokimyasal Tanı Yöntemlerinin Uygulanması 2004–2007
 • Children’s Hospital of Pittsburgh, University of Pittsburgh, P84 adlı nöronal adhezyon molekülünün cDNA klonlanması ve yapısının tanımlanması. 1995 – 1996
 • Viral meningoensefalitlerin tanısında PCR uygulaması. 1993 – 1995

Doktor Yazıları

Randevu almak artık daha da kolay!

Apple Store ve Google Play Store’dan indireceğiniz Anadolu Sağlık Online Servisler uygulamasıyla işlemlerinizi çok daha hızlı yapabileceksiniz.

Uygulamamızı şimdi indirirseniz anında dilediğiniz doktordan online randevu alabilir, test ve görüntüleme sonuçlarınıza kolayca ulaşabilir ve geçmiş doktor ziyaretlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

app store
google play

Öncelikle Anadolu Sağlık Merkezi olarak birinci önceliğimizin hasta/hasta yakınlarımızın ve çalışanlarımızın sağlığı olduğunu belirtmek isteriz. Bu doğrultuda, dünyadan sonra Türkiye’de de Coronavirus (COVID–19) vakası görülmesinin ardından hastalarımızı ve refakatçilerimizi korumak ve güvenliklerini en üst seviyede tutmak amacıyla hastane yönetiminin aldığı önlemler çerçevesinde hasta ziyaretlerine bir süreliğine izin verilmeyeceğini paylaşmak isteriz.

Hastanemizde yatan hastalarımıza yalnızca bir refakatçinin eşlik etmesini önemle rica ederiz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.