Tıbbi Bölümler Doktorlar
Hemen Arayın

Uzmanlık

  • Zayıflama diyeti Kilo alma diyeti Psikodiyet Sezgisel beslenme Nutrigenetik Tıbbi hastalıklarda beslenme Diyabet ve obezite Obezite cerrahisi sonrası beslenme Mide bağırsak hastalıkları ve beslenme Gebelik ve emziklikte beslenme Çocuk beslenmesi Sporcu beslenmesi

Yabancı Dil

  • İngilizce

Biyografi

Diyetisyen Psikolog Hande Gürol, 2014 yılında Haliç Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümünden mezun olmuştur. Bu süreçte beslenmeye olan ilgisi üzerine yeniden üniversite eğitimine karar vererek yine Haliç Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümüne başlamıştır. Eş zamanlı olarak Psikoloji bölümü çift anadal programına katılmayı hak kazanarak her iki bölümü de 2018 yılında hem ‘Diyetisyen’ hem ‘Psikolog’ ünvanıyla onur derecesi ile mezun olmuştur Staj döneminde Çapa Tıp Fakültesi, Vera Hastanesi, İstinye Devlet Hastanesi, DNAFit Türkiye ve çeşitli özel kliniklerde mesleğini deneyimleme şansı bulunmuştur. İnsan ve besinlerin genetik yapıları, nutrigenetik, genetik hastalık durumlarına özel beslenme modelleri hakkında bilgi sahibi olup, yeme bozuklukları gibi spesifik durumlar, sezgisel beslenme, duygusal yeme ve farkındalıkla diyet gibi konularda çalışmıştır. Mezuniyeti sonrası çeşitli kurumlarda diyetisyen ünvanı ile yer almış, şuan Başak Diyet kliniğinde diyetisyen olarak çalışmaktadır. 2022 yılından bu yana ise Anadolu Sağlık Ataşehir Tıp Merkezi'nde tam zamanlı olarak hizmet vermektedir.

Eğitim

Haliç Üniversitesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümü 2018.
Haliç Üniversitesi, Psikoloji Bölümü, 2018.
Haliç Üniversitesi, Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü , 2014.

Kurs Katılımları

Onkoloji Diyetisyenliği Kursu, Acıbadem Üniversitesi.
Çocuklarda Metabolizma Hastalıkları Kursu, Acıbadem Üniversite.  
Toplu Beslenme Diyetisyenliği Kursu,Haliç Üniversitesi.

İSO 22000 : 2005 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi. Tsc akademi.
İSO 22000 : 2005 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi İç Denetçi, Tsc akademi. BRC ver-7 Gıda Güvenliği Global Standartı, Tsc akademi.
FSSC 22000 Gıda Güvenliği Sistem Sertifikasyonu, Tsc akademi.  
Türkiye’de Nutrigenetik’in 15.Yılı Sempozyumu, Nügen.
6.Ulusal Sağlıklı Yaşam Sempozyumu, Acıbadem Üniversitesi.
I.İstanbul Ulusal Beslenme ve Diyetetik Kongresi
Gıda Güvenliği Yönetim Sistemleri Eğitimi, Tsc akademi.
Okul Öncesi Çocuklarda Beslenme ve Psikoloji Semineri

Randevu almak artık daha da kolay!

Apple Store ve Google Play Store’dan indireceğiniz Anadolu Sağlık Online Servisler uygulamasıyla işlemlerinizi çok daha hızlı yapabileceksiniz.

Uygulamamızı şimdi indirirseniz anında dilediğiniz doktordan online randevu alabilir, test ve görüntüleme sonuçlarınıza kolayca ulaşabilir ve geçmiş doktor ziyaretlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

app store
google play

Öncelikle Anadolu Sağlık Merkezi olarak birinci önceliğimizin hasta/hasta yakınlarımızın ve çalışanlarımızın sağlığı olduğunu belirtmek isteriz. Bu doğrultuda, dünyadan sonra Türkiye’de de Coronavirus (COVID–19) vakası görülmesinin ardından hastalarımızı ve refakatçilerimizi korumak ve güvenliklerini en üst seviyede tutmak amacıyla hastane yönetiminin aldığı önlemler çerçevesinde hasta ziyaretlerine bir süreliğine izin verilmeyeceğini paylaşmak isteriz.

Hastanemizde yatan hastalarımıza yalnızca bir refakatçinin eşlik etmesini önemle rica ederiz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.