Tıbbi Bölümler Doktorlar
Hemen Arayın

Uzmanlık

  • Periferik sinir blokları
  • Rejyonel anestezi
  • Anestezide ultrason kullanımı
  • Robotik cerrahi ve anestezi
  • Günübirlik cerrahi ve anestezi
  • Pediatrik anestezi
  • Obstetrik anestezi
  • Akut ağrı
  • Zor havayolu

Yabancı Dil

  • İngilizce

Biyografi

Dr. Arzu Takıl, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini tamamladı. Hemen ardından, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde ve Marmara Üniversitesi Nörolojik Bilimler Enstitüsü’nde, uzman hekim olarak yaklaşık dört yıl görev yaptı. 2006 yılında Anadolu Sağlık Merkezi Hastanesi’nde çalışmaya başlayan Dr. Arzu Takıl, halen Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı olarak görevini sürdürüyor. 

Eğitim

Üniversite

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi, Bursa 1996

Uzmanlık eğitimi

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı, İstanbul 2002

Kurum Üyelikleri

Türk Tabipler Birliği (TTB)

Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği (TARD)

Avrupa Anesteziyoloji Derneği (ESA)

Avrupa Rejyonal Anestezi Derneği (ESRA)

Psikoterapi Enstitüsü Derneği

Hipnoz Derneği

Yayınlar

6 uluslararası yayın
5 ulusal yayın
8 uluslararası bildiri
16 ulusal bildiri
33 kongre katılımı

Yayın aşamasında olan uluslararası çalışmaları;

1. ESA- The European Society Of Anaesthesiology - APRICOT - Aneasthesia Practice In Children Observational Trial Network - Uluslararası Çalışması, 2015.
2. Schering - Plough Research Institute / Merck sponsorluğunda P06556 - “Observational project on the current neuromuscular monitoring practice via TOF – ratio measurements in different types of surgery after administration of neuromuscular blocking agents with or without reversal” uluslararası çalışması, 2014.

Kurs Katılımları

Ultrason Eşliğinde Periferik Sinir Blokları Eğitimi, İstanbul 2007.

Rejyonel Anestezi Derneği Eğitici Eğitimi Kursu - İleri Düzey, Kocaeli 2013.

İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Pediyatrik Rejyonel Bloklar - Workshop, Kadavra Çalışmaları, Ultrasound Uygulamaları, İstanbul 2014.

Bütüncül Psikoterapi 8. Dönem Terapist Eğitimi, Kocaeli 2009-2012.

Yönetim Geliştirme Merkezi, İstanbul seminerleri (Etkin İletişim Semineri, Kişilerarası İlişkileri Geliştirme Semineri, “Just In time” Zaman Yönetimi, Planlama, Yönetim ve Yönetim Fonksiyonlarının Önemi, Hedef Belirleme ve Doğru Hedef Tayin Etme, Yazılı İletişim Raporlama Teknik ve Yöntemleri, “Body Language”, Toplantı Yönetimi, Organizasyon ve Yönetim, Hızlı ve Doğru Karar Verme Teknikleri, “Pareto” ve “SWOT” Analizleri, Motivasyon Yönetimi Eğitimleri), 2005-2006.

Diyor ki...

Kitap okumak, müzik dinlemek, seyahat etmek ve özellikle oğlumla sinemaya gitmek benim için büyük bir keyif… Ayrıca yüzmeyi, fotoğraf çekmeyi çok seviyor, psikoterapi uygulamaları ile ilgileniyorum.

Randevu almak artık daha da kolay!

Apple Store ve Google Play Store’dan indireceğiniz Anadolu Sağlık Online Servisler uygulamasıyla işlemlerinizi çok daha hızlı yapabileceksiniz.

Uygulamamızı şimdi indirirseniz anında dilediğiniz doktordan online randevu alabilir, test ve görüntüleme sonuçlarınıza kolayca ulaşabilir ve geçmiş doktor ziyaretlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

app store
google play