Tıbbi Bölümler Doktorlar
Hemen Arayın

Uzmanlık

 • Non-invazif kardiyoloji
 • Kalp kapak hastalıkları
 • Kardiyak görüntüleme
 • Kalp yetersizliği tanı ve tedavisi
 • Transtorasik
 • Transözofajiyel
 • İntraoperative ekokardiyografi
 • Koroner yoğun bakım

Yabancı Dil

 • İngilizce

Biyografi

Dr. Ayşegül Karahan Zor, 1998 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İngilizce Tıp Bölümü’nden derece ile mezun oldu. Üniversite eğitimi esnasında İngiltere’de Leeds Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde kardiyoloji stajını yaptı. Mezuniyet sonrası kardiyoloji uzmanlığını 2005 yılında Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Hastanesi’nde tamamladı. 2006 yılında Avrupa Kardiyoloji Derneği tarafından verilen Avrupa Erişkin Transtorasik Ekokardiyografi akreditasyonunu almaya hak kazanan Dr. Karahan Zor,  2006 yılında Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin düzenlediği ekokardiyografi kurslarını da başarı ile tamamladı. Özellikle transtorasik ekokardiyografi, transözofajiyel ekokardiyografi ve üç boyutlu ekokardiyografi konularında deneyimli olan Dr. Karahan Zor, 2005 yılından bu yana Anadolu Sağlık Merkezi’nde kardiyoloji uzmanı olarak görevini sürdürüyor.

Eğitim

Üniversite

İstanbul Üniversitesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, İstanbul 1998.

Uzmanlık eğitimi 

Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Hastanesi, İstanbul 2005. 

Kurum Üyelikleri

Türk Tabipleri Birliği

Avrupa Kardiyoloji Derneği

Amerikan Kardiyoloji Derneği

Basın & Haberler

 • MİLLİYET - Üç kişiden birinde hipertansiyon var

  Tüm dünya da yaklaşık 1 milyon kişi hipertansiyondan etkilenirken, Türkiye'de 18 yaş üstü yüksek tansiyon görülme sıklığı % 31,8. Yani her ü...
  Detay

Yayınlar

9 ulusal ve uluslararası yayın 
3 poster 

Doktor Yazıları

Kurs Katılımları

Ekokardiyografide Güncel Gelişmeler: Update in Echocardiography 2006 Course and Workshop Harvard Medical School, Boston, Massachusetts, Ekim 22-23, 2006

Üç Boyutlu Ekokardiyografi Kursu, Viyana 2008

İleri Yaşam Desteği Eğitimi ve Sertifikası, İstanbul 2013

Diyor ki...

Seyahat etmeyi, kitap okumayı ve tabii ki müzik dinlemeyi çok seviyorum. Ayrıca doğal taşlar da sosyal yaşamımın önemli bir ilgi alanı. 

Randevu almak artık daha da kolay!

Apple Store ve Google Play Store’dan indireceğiniz Anadolu Sağlık Online Servisler uygulamasıyla işlemlerinizi çok daha hızlı yapabileceksiniz.

Uygulamamızı şimdi indirirseniz anında dilediğiniz doktordan online randevu alabilir, test ve görüntüleme sonuçlarınıza kolayca ulaşabilir ve geçmiş doktor ziyaretlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

app store
google play

Öncelikle Anadolu Sağlık Merkezi olarak birinci önceliğimizin hasta/hasta yakınlarımızın ve çalışanlarımızın sağlığı olduğunu belirtmek isteriz. Bu doğrultuda, dünyadan sonra Türkiye’de de Coronavirus (COVID–19) vakası görülmesinin ardından hastalarımızı ve refakatçilerimizi korumak ve güvenliklerini en üst seviyede tutmak amacıyla hastane yönetiminin aldığı önlemler çerçevesinde hasta ziyaretlerine bir süreliğine izin verilmeyeceğini paylaşmak isteriz.

Hastanemizde yatan hastalarımıza yalnızca bir refakatçinin eşlik etmesini önemle rica ederiz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.