Tıbbi Bölümler Doktorlar
Hemen Arayın

Uzmanlık

  • Sağlam çocuk takibi
  • Uzun süreli hastalık takibi
  • Alerjik çocuk hastalıkları
  • Çocuk kardiyolojisi
  • Çocuk hematolojisi

Yabancı Dil

  • İngilizce

Biyografi

Dr. Hikmet Vıcıl,  Karadeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Uzmanlık eğitimini SSK Dışkapı Ankara Çocuk Eğitim Hastanesi’nde tamamladı. 1983-1986 yılları arasında Amasya Merkez Sağlık Ocağı’nda, 1986-1989 yılları arasında, Amasya Ruhi Tingiz Devlet Hastanesi’nin acil servisinde, 1989-1992 yılları arasında ise Ankara 12. No.lu Balgat AÇSAP Merkezi’nde pratisyen hekim olarak çalıştı. 

Dr. Vıcıl, Çayeli Doğum ve Çocuk Hastanesi’nde ve Rize 82. Yıl Devlet Hastanesi’nde pediatri uzmanı olarak çalıştıktan sonra emeklilik nedeniyle 2006 yılında merkezden ayrıldı.  Ardından 2011 yılına kadar Özel İstanbul Maltepe Bölge Hastanesi’nde çalıştı. 2011 yılında ise Anadolu Sağlık Merkezi’nde çalışmaya başlayan Dr. Vıcıl, halen çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı olarak görevini sürdürüyor. 

Eğitim

Üniversite

Karadeniz Teknik Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Trabzon 1982

Uzmanlık eğitimi

Dışkapı Çocuk Hastanesi, Ankara 1996

Kurum Üyelikleri

Türk Tabipler Birliği

Milli Pediatri Derneği

Kurs Katılımları

Yenidoğan Canlandırma Kursu

Pediatrik Alerji Kursu

Diyor ki...

Olabildiğince doğayla iç içe olmayı, kitap okumayı, ailem ve dostlarımla vakit geçirmeyi severim. 

Randevu almak artık daha da kolay!

Apple Store ve Google Play Store’dan indireceğiniz Anadolu Sağlık Online Servisler uygulamasıyla işlemlerinizi çok daha hızlı yapabileceksiniz.

Uygulamamızı şimdi indirirseniz anında dilediğiniz doktordan online randevu alabilir, test ve görüntüleme sonuçlarınıza kolayca ulaşabilir ve geçmiş doktor ziyaretlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

app store
google play

Öncelikle Anadolu Sağlık Merkezi olarak birinci önceliğimizin hasta/hasta yakınlarımızın ve çalışanlarımızın sağlığı olduğunu belirtmek isteriz. Bu doğrultuda, dünyadan sonra Türkiye’de de Coronavirus (COVID–19) vakası görülmesinin ardından hastalarımızı ve refakatçilerimizi korumak ve güvenliklerini en üst seviyede tutmak amacıyla hastane yönetiminin aldığı önlemler çerçevesinde hasta ziyaretlerine bir süreliğine izin verilmeyeceğini paylaşmak isteriz.

Hastanemizde yatan hastalarımıza yalnızca bir refakatçinin eşlik etmesini önemle rica ederiz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.