Tıbbi Bölümler Doktorlar
Hemen Arayın

Uzmanlık

 • Akciğer kanseri
 • Solunum yetmezliği
 • Bronkoskopi
 • Obstrüktif akciğer hastalıkları
 • Astım
 • KOAH

Yabancı Dil

 • İngilizce
  Arapça
  Fransızca

Biyografi

Dr. Hişam Alahdab, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra aynı üniversitede Göğüs Hastalıkları ve Yoğun Bakım Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini tamamladı. Almanya’da Asklepios Fachkliniken München-Gauting’de ve Johns Hopkins Medicine’da Girişimsel Bronkoloji Eğitimi ve Johns Hopkins Medicine’da Hasta Güvenliği Eğitimi aldı. Philadelphia’daThomas Jefferson University - College of Population Health’de Sağlıkta Kalite Güvenlik ve Yönetim alanında yüksek lisans yaptı.

2006 yılında Anadolu Sağlık Merkezi’nde çalışmaya başlayan Dr. Alahdab, halen göğüs hastalıkları uzmanı olarak görevine devam ediyor.

Eğitim

Üniversite

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi, İstanbul


Uzmanlık eğitimi

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Göğüs Hastalıkları ve Yoğun Bakım Anabilim Dalı, İstanbul 

Kurum Üyelikleri

Türk Toraks Derneği

Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği (TÜSAD)

Akciğer Sağlığı ve Yoğun Bakım Derneği (ASYOD)

American College of Chest Physicians

European Respiratory Society

Videolar

Basın & Haberler

 • MEDİKAL PLUS - Anadolu Sağlık Merkezii'ne Altın Akreditasyon

  Anadolu Sağlık Merkezi, İnsan odaklı bakım çalışmaları ile uluslararası sertifikasyon kuruluşu Planetree İnternational tarafından Altın Sert...
  Detay
 • CUMHURİYET - Bakımsız klima hastalık nedeni

  Klimaların bilinçsiz kullanılması, üst solunum yolu hastalıkları, yüz felci ve burun kanamalarına yol açabilir. Uygun olmayan klima kullanım...
  Detay

Yayınlar

4 uluslararası ve ulusal makale 
25 uluslararası ve ulusal bildiri

Doktor Yazıları

Randevu almak artık daha da kolay!

Apple Store ve Google Play Store’dan indireceğiniz Anadolu Sağlık Online Servisler uygulamasıyla işlemlerinizi çok daha hızlı yapabileceksiniz.

Uygulamamızı şimdi indirirseniz anında dilediğiniz doktordan online randevu alabilir, test ve görüntüleme sonuçlarınıza kolayca ulaşabilir ve geçmiş doktor ziyaretlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

app store
google play

Öncelikle Anadolu Sağlık Merkezi olarak birinci önceliğimizin hasta/hasta yakınlarımızın ve çalışanlarımızın sağlığı olduğunu belirtmek isteriz. Bu doğrultuda, dünyadan sonra Türkiye’de de Coronavirus (COVID–19) vakası görülmesinin ardından hastalarımızı ve refakatçilerimizi korumak ve güvenliklerini en üst seviyede tutmak amacıyla hastane yönetiminin aldığı önlemler çerçevesinde hasta ziyaretlerine bir süreliğine izin verilmeyeceğini paylaşmak isteriz.

Hastanemizde yatan hastalarımıza yalnızca bir refakatçinin eşlik etmesini önemle rica ederiz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.