Derya Subaşı

Derya Subaşı

Genel Cerrahi
Meme Merkezi Vaka Yöneticisi

İletişime Geç

2010 yılında Anadolu Sağlık Merkezi’nde çalışmaya başlayıp, 2014 yılından bu yana Meme Merkezi vaka yöneticisi görevini sürdürüyor.

12
YIL TECRÜBE
  • Biyografi

    Derya Subaşı, 2005 yılında İstanbul Üniversitesi Florance Nightingale Hemşirelik Yüksekokulu’ndan mezun oldu. Aynı yıl Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde işe başladı. 5 yıl süre ile reanimasyon, karma cerrahi ve çocuk sağlığı ve hastalıkları servislerinde çalıştı. 2010 yılında Anadolu Sağlık Merkezi’nde karma dahiliye servisinde çalışmaya başlayan ve aynı yıl Mersin Üniversitesi Psikiyatri Hemşireliği alanında yüksek lisansını tamamlayan Subaşı, 2014 yılından bu yana Meme Merkezi Vaka Yöneticisi görevini sürdürüyor. 

  • Rehberlik

    Meme Merkezi Vaka Yöneticisi hemşiremiz Derya Subaşı, Anadolu Sağlık Merkezi Meme Merkezi bünyesinde tüm hastalara ihtiyaçları doğrultusunda danışmanlık hizmeti veriyor. Meme kanseri tanısı alan tüm hastalara tanı işlemlerinden başlayarak tedavi süreçleri boyunca tedavinin planlanmasını, randevu işlemlerini, süreç doğrultusunda gerekli eğitimlerin verilmesini, ihtiyaç duyulan ekipmanların temini, fiziksel ve ruhsal değerlendirmeler yapılarak hasta ihtiyaçlarının belirlenmesini sağlıyor. 
    Vaka yöneticisi hemşirelerimiz ile hastalarımız ve aileleri istedikleri zaman iletişime geçebiliyorlar. Tedavi aşaması ve hasta ihtiyaçlarına göre şekillenen belirli sürelerde hastalarımızla telefonda görüşerek, genel durum değerlendirmesi yapıyor ve hastalarımızın sorularını yanıtlıyor. Hastalığın tanısından başlayarak tedavisinin her aşamasında ve tedavi bitiminde hastalarımızın psikososyal yönden değerlendirilmesini ve ihtiyaçlar doğrultusunda planlama yapılmasını sağlıyor. 

Eğitim

Üniversite


İstanbul Üniversitesi Florance Nightingale Hemşirelik Yüksekokulu, İstanbul 2005

Uzmanlık Eğitimi


Mersin Üniversitesi, Psikiyatri Hemşireliği, Mersin 2010

Eğitim Programları


High Risk Breast Cancer Management, Clinical Congress, San Francisco, 2014

Meme Bakım Hemşireliği Kursu, Onkoloji Hemşireliği Derneği, Ankara, Haziran 2015

Araştırma Yöntemleri ve İstatistiksel Analiz Eğitimi, Anadolu Sağlık Merkezi, İstanbul, 2014

Klinik Basamaklandırma Programı 3. Seviye, Anadolu Sağlık Merkezi, İstanbul, Kasım-2013

Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifika Programı, Adana, 2010

Sunumlar


Uluslararası Psikiyatri Hemşireliği Kongresi Poster Sunumu, Samsun, 2010Tümünü İncele