Hemen Arayın
Esra Kara

Esra Kara

Kemoterapi
Kemoterapi Vaka Yöneticisi

İletişime Geç

2009 yılında Koç Üniveristesi Hemşirelik Yüksekokulu’na girdikten sonra 2013 yılında 3. lük derecesi ile mezun oldu. Mezun olduktan sonra 2 yıl Amerikan Hastanesi Genel Yoğun Bakım Ünitesi’nde çalıştı.

10
YIL TECRÜBE
 • Biyografi

  2009 yılında Koç Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulu’na girdikten sonra 2013 yılında 3. lük derecesi ile mezun oldu. Mezun olduktan sonra 2 yıl Amerikan Hastanesi Genel Yoğun Bakım Ünitesi’nde çalıştı. 2015 yılında Anadolu Sağlık Merkezi Kemoterapi Ünitesi’nde göreve başladı. 2015 yılında Okan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Hemşirelik Anabilim Dalı’nda Psikiyatri Hemşireliği yüksek lisans programına başladıktan sonra 2018 yılında mezun oldu ve uzmanlığını aldı. 2019 yılında kemoterapi vaka yöneticisi olarak atandı.

 • Rehberlik

  Kemoterapi vaka yöneticisi kendisine atanmış olan hasta ve aileleriyle hastaneye başvurdukları andan itibaren en kısa sürede tanışır ve vaka yönetimi hizmetinin kendilerine sağladığı avantajlarla ilgili bilgi verir. Vaka yöneticisi hasta ve ailesinin bakım ve tedavi planları hakkında bilgilendirildiklerinden ve planı anladıklarından emin olur. Gerekirse tekrar bilgilendirme yapar / yapılması sağlanır. Vaka yöneticisi hasta ve ailesinin bakım ve tedavi planlarında yer alan hizmetleri kısa sürede ve doğru şekilde alması için gerekli organizasyonları yapar.
  Kemoterapi vaka yöneticisi hasta ve ailesinin eğitimini sağlar. Eğitimin içeriği her hasta grubuna göre değişmekle birlikte en az tedavilerinin ne olduğu, tedavi sürecinin aşamaları, tedavi süresince ve sonrasında kendilerinden beklenenler, tedavinin yan etkileri ile başetmek için neler yapabileceği konularını içermektedir.
  Kemoterapi vaka yöneticisi hasta/aile değerlendirmesinin ardından ihtiyaç halinde Konsültan Liyezon Psikiyatri hemşiresinden destek alabilir/ yönlendirebilir.
  Kemoterapi vaka yöneticisi hasta ve ailesine hastaneden ayrıldıktan sonra neler yapmaları gerektiği ile ilgili de eğitim verir ve ihtiyaç duyduklarında sağlık ekibi üyeleri ile iletişim kuracakları telefon numaralarını verir. Kemoterapi vaka yönetim sürecine dahil edilen hastalar, vaka yöneticisi dect telefonunu arayarak 24 saat danışmanlık alabilir.
  Hastaneden ayrılan hasta ve ailesi kemoterapi vaka yöneticisi tarafından önceden belirlenmiş zamanlarda telefonla aranır ve önceden belirlenmiş sorularla sağlık durumları hakkında bilgi alınır. Bu bilgiler ışığında telefonda eğitim tekrarı yapılabilir, hastanın hekimi ile iletişime geçilebilir ya da hasta hastaneye çağrılabilir.

Eğitim

Üniversite

Koç Üniveristesi Hemşirelik Yüksekokulu, Lisans
Okan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Yüksek Lisans

Eğitim Programları

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi, Anadolu Sağlık Merkezi, (Her yıl)
Orta Düzey CPR Eğitimi, Anadolu Sağlık Merkezi (Her yıl)
Hasta Odaklı Bakım Eğitimi, Anadolu Sağlık Merkezi, 2016
Psikolojik Bakım Danışmanlığı Kursu-Ulusal Psikiyatri Hemşireliği Kongresi, Manisa, 2016
Pediatri ve Yenidoğan Hemşireliği Eğitimi, Anadolu Sağlık Merkezi, 2017
Psikoonkoloji Kongresi Sözel Bidiri, Ankara, 2018
Akademik Okur Yazarlık Kursu, Anadolu Sağlık Merkezi, 2019
Vedalaşamamalar Onkolojide Konuşulamayan Yas Süreci Eğitimi,  Anadolu Sağlık Merkezi, 2019
Temel Hematopoetik Kök Hücre Nakli Hemşireliği Kursu, Anadolu Sağlık Merkezi, 2019
V. KLP ve Psikoonkoloji Sempozyumu, Ankara, 2019
Kemoterapi Hemşiresi Eğitimi, Onkolojik Klinik Araştırmalar Derneği, 2019
Temel Düzey Palyatif Bakım Hemşireliği Kursu, Onkoloji Hemşireliği Derneği & Anadolu Sağlık Merkezi, 2019Tümünü İncele

Randevu almak artık daha da kolay!

Apple Store ve Google Play Store’dan indireceğiniz Anadolu Sağlık Online Servisler uygulamasıyla işlemlerinizi çok daha hızlı yapabileceksiniz.

Uygulamamızı şimdi indirirseniz anında dilediğiniz doktordan online randevu alabilir, test ve görüntüleme sonuçlarınıza kolayca ulaşabilir ve geçmiş doktor ziyaretlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

app store
google play

Öncelikle Anadolu Sağlık Merkezi olarak birinci önceliğimizin hasta/hasta yakınlarımızın ve çalışanlarımızın sağlığı olduğunu belirtmek isteriz. Bu doğrultuda, dünyadan sonra Türkiye’de de Coronavirus (COVID–19) vakası görülmesinin ardından hastalarımızı ve refakatçilerimizi korumak ve güvenliklerini en üst seviyede tutmak amacıyla hastane yönetiminin aldığı önlemler çerçevesinde hasta ziyaretlerine bir süreliğine izin verilmeyeceğini paylaşmak isteriz.

Hastanemizde yatan hastalarımıza yalnızca bir refakatçinin eşlik etmesini önemle rica ederiz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.