Hemen Arayın
Meral Cavlak

Meral Cavlak

Ağrı Tedavisi (Algoloji)
Ağrı Tedavisi Vaka Yöneticisi

İletişime Geç

1998 yılında Gebze Sağlık Meslek Lisesinden mezun oldu. 1999 - 2005 yılları arasında Özel İsviçre Hastanesi’nde KVC servis hemşiresi /Sorumlu yardımcısı olarak çalıştı

17
YIL TECRÜBE
 • Biyografi

  Meral Cavlak; 1998 yılında Gebze Sağlık Meslek Lisesinden mezun oldu. 0/12/1999 – 15/06/2005  yılları arasında Özel İsviçre Hastanesi’nde KVC servis hemşiresi /Sorumlu yardımcısı olarak çalıştı 06/02/2006  yılında Anadolu Sağlık Merkezi genel cerrahi bölümünde servis hemşiresi, . 2007 yılında stoma eğitim hemşiresi olarak  çalıştı. 2010  yılında  Ağrı Hemşiresi olarak atanan Cavlak  ağrı vaka yönetimi  hemşireliği  görevine devam etmektedir.

 • Rehberlik

  Klinik hemşiresi tarafından ilk tanılaması yapılan, akut ve kronik ağrısı olan hastaları belirler ve takibe alır, postoperatif hastaları ve ağrı tedavisi alan tüm hastaları takibe alır. 

  Ağrısı olan hastaları 'Ağrı Tanılama ve Tedavi Formu' doğrultusunda değerlendirir. Ağrı takibine aldığı hastaları günlük olarak izleyip, ağrıya ilişkin (ağrı nedeni, nonfarmokolojik ağrı yöntemleri vb. hakkında) eğitim vererek kayıt altına alır. Gerektiğinde ağrı konsültasyonu için ilgili doktor ve hemşireleri bilgilendirir.• Ağrı konsültasyonuna ağrı doktoru ile katılarak belirlenen ağrı tedavisinin uygulanması ve sonuçlarının takibinin yapılmasını sağlar. Postoperatif hastaları değerlendirir, tedavisinin uygularnmasını ve sonuçlarının takibinin yapılmasını sağlar.
  Ağrıya yönelik invaziv girişimlerde ağrı hekimini asiste eder.  Kronik ağrı tedavisi olan hastaları telefonla arar  ve periyodik kontrollerinin yapılmasını sağlar.

  Diğer bölümler ile multidisipliner çalışarak gerektiğinde çalışanlara ağrı kontrolü ile ilgili uygulamalarda danışmanlık yapar.

Eğitim

Venöz Port Katater Kullanımı ve Hemşireli Bakımı Sertifikası,Anadolu Sağlık Merkezi Hastanesi 27 Temmuz 2017

Hemşirelikte Ağrı Yönetimi ,Yeditepe Üniversitesi 18/19 Nisan 2016

Hasta Odaklı Bakım Eğitim Sertifikası ( Planetree )Anadolu Sağlık Merkezi Hastanesi 28 Eylül 2015

Yara Bakım Kursu Katılım Sertifikası ,Okan Üniversitesi Hastanesi 12 Ekim 2019

Temel Düzey Palyatif Bakım Kursu ,Anadolusağlık Merkezi Hastanesi 26 Aralık 2019

Medikal Ozonun Tıpta Kullanımı Koruyucu  ve Tedavi Amaçlı Uygulama Sertifikası ,Ozon Sağlık Hizmetleri 21/22 Eylül 2015

Ağrı Hemşireliği Eğitimi ,Anadolusağlık merkezi hastanesi ,10 Ağustos 2010

Orta ve Düşük Düzeyde Sedasyon Alan Hastanın Bakım Eğitimi ,Anadolu Sağlık Merkezi Hastanesi 11 Şubat 2010

VI. Temel Stoma Bakım Hemşireliği Sertifikası , Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü 03/09 Kasım 2008

Yayınlar 

13. Ulusal Ağrı Kongresi  - 1 ulusal Yayın 


Tümünü İncele

Randevu almak artık daha da kolay!

Apple Store ve Google Play Store’dan indireceğiniz Anadolu Sağlık Online Servisler uygulamasıyla işlemlerinizi çok daha hızlı yapabileceksiniz.

Uygulamamızı şimdi indirirseniz anında dilediğiniz doktordan online randevu alabilir, test ve görüntüleme sonuçlarınıza kolayca ulaşabilir ve geçmiş doktor ziyaretlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

app store
google play

Öncelikle Anadolu Sağlık Merkezi olarak birinci önceliğimizin hasta/hasta yakınlarımızın ve çalışanlarımızın sağlığı olduğunu belirtmek isteriz. Bu doğrultuda, dünyadan sonra Türkiye’de de Coronavirus (COVID–19) vakası görülmesinin ardından hastalarımızı ve refakatçilerimizi korumak ve güvenliklerini en üst seviyede tutmak amacıyla hastane yönetiminin aldığı önlemler çerçevesinde hasta ziyaretlerine bir süreliğine izin verilmeyeceğini paylaşmak isteriz.

Hastanemizde yatan hastalarımıza yalnızca bir refakatçinin eşlik etmesini önemle rica ederiz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.