Hemen Arayın
Merve Kılıçaslan

Merve Kılıçaslan

Radyasyon Onkolojisi
Radyasyon Onkolojisi Vaka Yöneticisi

İletişime Geç

2015 yılında Haliç Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulundan mezun oldu. Aynı yıl Anadolu Sağlık Merkezinde kardiyovasküler cerrahi hemşiresi olarak işe başladı.

7
YIL TECRÜBE
  • Biyografi

    Merve Kılıçaslan; 2015 yılında Haliç Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulundan mezun oldu. Aynı yıl Anadolu Sağlık Merkezinde kardiyovasküler cerrahi hemşiresi olarak işe başladı. 5 yıl boyunca cerrahi, dahiliye, onkoloji ve nöroşirürji gibi farklı hasta gruplarının bakım ve tedavisinde rol aldı. Ayrıca rehber hemşirelik görevini üstlendi. 2019 yılında Okan üniversitesi Sağlık Yönetimi yüksek lisans programına başladı. 2020 yılında Radyasyon Onkolojisi Vaka yöneticisi olarak göreve atandı.

  • Rehberlik

    Vaka yönetimi süreci: Radyasyon onkoloji kliniğine başvuran tüm hastalar vaka yönetimi sürecinde değerlendirilir. Tüm hastaların muayene ve tedavi sürecini takip eder. Radyoterapi uygulanmasına karar verilen hasta tedaviye başlamadan önce vaka yöneticisi tarafından görülür ve “Radyasyon Onkolojisi Hasta Tanılama ve Eğitim Formu” doğrultusunda değerlendirilir ve eğitimi verilir.
    Hastanın ihtiyaç duyabileceği konsultasyon, hastaneye yatış, tetkik gibi hizmetlerin organizasyonu yapar.Radyoterapi tedavisi devam eden hastaların ‘’Radyoterapi Alan Hastaların Bölgelere Göre Takibi ve Radyasyon Toksisitesi Değerlendirme’’ formuna göre en az haftada 1 kez değerlendirilmesini, semptomların takip edilmesini sağlar. Eş zamanlı kemoterapi alan hastalar için medikal onkoloji ile işbirliği yapar.
    Hastayı taburculuk sürecine hazırlar ve gerekli eğitimleri verir. Radyoterapi vaka yönetim sürecine dahil edilen hastalar, vaka yöneticisi dect telefonunu arayarak 7/24 saat danışmanlık alabilirler. 

Randevu almak artık daha da kolay!

Apple Store ve Google Play Store’dan indireceğiniz Anadolu Sağlık Online Servisler uygulamasıyla işlemlerinizi çok daha hızlı yapabileceksiniz.

Uygulamamızı şimdi indirirseniz anında dilediğiniz doktordan online randevu alabilir, test ve görüntüleme sonuçlarınıza kolayca ulaşabilir ve geçmiş doktor ziyaretlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

app store
google play

Öncelikle Anadolu Sağlık Merkezi olarak birinci önceliğimizin hasta/hasta yakınlarımızın ve çalışanlarımızın sağlığı olduğunu belirtmek isteriz. Bu doğrultuda, dünyadan sonra Türkiye’de de Coronavirus (COVID–19) vakası görülmesinin ardından hastalarımızı ve refakatçilerimizi korumak ve güvenliklerini en üst seviyede tutmak amacıyla hastane yönetiminin aldığı önlemler çerçevesinde hasta ziyaretlerine bir süreliğine izin verilmeyeceğini paylaşmak isteriz.

Hastanemizde yatan hastalarımıza yalnızca bir refakatçinin eşlik etmesini önemle rica ederiz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.