Hemen Arayın
Sena Özsoy Akyazı

Sena Özsoy Akyazı

Kemik İliği Nakli
Kemik İliği Nakli Vaka Yöneticisi

İletişime Geç

2008 yılında Haliç Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulu’ndan mezun oldu. 2008 yılı Temmuz Kadıköy Şifa Ataşehir Tıp Merkezinde çalışmaya başladı.

15
YIL TECRÜBE
  • Biyografi

    Sena Özsoy Akyazı ,  2008 yılında Haliç Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulu’ndan mezun oldu. 2008  yılı Temmuz Kadıköy Şifa Ataşehir Tıp Merkezinde  çalışmaya başladı. Daha çok plastik cerrahi vakaları bakılıyordu. 2009 yılına kadar burada çalıştıktan sonra 2009 ‘da Medicalpark Göztepe Hastanesi Yatan Hasta katında görevine devam etti, karma bir hasta grubuna sahip olan bu bölümde 9 ay çalıştı, bu sırada Marmara Üniversitesi İç Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı’nda  Yükseklisansını yaptı. Sonrasında 2010 yılında Memorial Ataşehir Hastanesi’nde yatan hasta katında çalışmaya başladı, önce KVC katında daha sonra karma serviste çalıştı, 2012 yılına kadar burada çalıştıktan sonra 1 sene Medistate Kavacık Hastanesi’nde Yatan Hasta Katı’nda Sorumlu Hemşire olarak mesleğine  devam etti, 2013 yılında bulunduğu işyerinden ayrılıp Anadolu Sağlık Merkezi Hastanesi Onkoloji bölümü’nde çalışmaya başladı, hematoloji katı açılması ile beraber hematolojiye geçtikten beri 7 sene mesleğini alanda sürdürdü. 1 senedir Kemik İliği Nakli Vaka Yöneticiliği yaparak görevini devam ettirmektedir.

  • Rehberlik

    Anadolu Sağlık Merkezi’nde şu anda  hematolojik onkoloji hastalarına hizmet veren vaka yöneticimiz Sena Özsoy Akyazı hasta ve hekim arasında köprü görevi görüyor, hasta ve hasta yakınları ile gün içinde kendisine direkt ulaşılabilecek telefonu ile görüşerek semptom yönetimi yapıyor, Hekim ile günlük toplantılar yaparak hasta ve yakınlarının ilettiklerini aktarıyor, Kemoterapi planlaması yapılan hastaların  yatan hasta katlarına yatışını planlıyor, kemoterapi ilaç ve süreçler ile ilgili eğitimlerini veriyor,  aynı zamanda nakil katında taburculuğu yaklaşan hastalara  ve hasta yakınlarına  evde yapmaları ve dikkat etmeleri gerekenler ile ilgili taburculuk eğitimlerini veriyor.  Yatan hasta katlarında yatışı devam eden hastalara aralıklı ziyaretler yapıyor.  

Eğitim

Uzm. Hemş. Akyazı 2017 yılında “Bakım Vericinin Merhamet Yorgunluğunun Farkında Olması, Motivasyon Tercihleri Ve Yaşam Kalitesine Etkisi” isimli çalışması ile 5. Uluslararası 16. Ulusal Hemşirelik Kongresi’nde sözlü sunum yapmıştır.


Tümünü İncele

Randevu almak artık daha da kolay!

Apple Store ve Google Play Store’dan indireceğiniz Anadolu Sağlık Online Servisler uygulamasıyla işlemlerinizi çok daha hızlı yapabileceksiniz.

Uygulamamızı şimdi indirirseniz anında dilediğiniz doktordan online randevu alabilir, test ve görüntüleme sonuçlarınıza kolayca ulaşabilir ve geçmiş doktor ziyaretlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

app store
google play

Öncelikle Anadolu Sağlık Merkezi olarak birinci önceliğimizin hasta/hasta yakınlarımızın ve çalışanlarımızın sağlığı olduğunu belirtmek isteriz. Bu doğrultuda, dünyadan sonra Türkiye’de de Coronavirus (COVID–19) vakası görülmesinin ardından hastalarımızı ve refakatçilerimizi korumak ve güvenliklerini en üst seviyede tutmak amacıyla hastane yönetiminin aldığı önlemler çerçevesinde hasta ziyaretlerine bir süreliğine izin verilmeyeceğini paylaşmak isteriz.

Hastanemizde yatan hastalarımıza yalnızca bir refakatçinin eşlik etmesini önemle rica ederiz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.