Hemen Arayın
Sevgi Aktaş

Sevgi Aktaş

Kemoterapi
Kemotreapi Vaka Yöneticisi

İletişime Geç

2004 yılında Anadolu Sağlık Merkezi’ndeçalışmaya başlayıp, 2008 yılından bu yana onkoloji vaka yöneticisi olarak görevini sürdürüyor.

13
YIL TECRÜBE
 • Biyografi

  Sevgi Aktaş, 2000 yılında girdiği Kocaeli Sağlık Yüksekokulu’ndan 2004 yılında mezun oldu. Aynı yıl Anadolu Sağlık Merkezi’nde onkoloji servis hemşiresi olarak meslek hayatına başladı. 4 yıl çalıştığı bu görevin son 3 yılında rehber hemşirelik ve supervisor hemşirelik görevini üstlendi. 2008 yılında onkoloji vaka yöneticiliği görevine atanarak, Anadolu Sağlık Merkezi vaka yönetimi sürecinin oluşmasında katkı sağlayan Aktaş, halen onkoloji vaka yöneticisi olarak görevi sürdürüyor. Ayrıca 2015 yılında Okan Üniversitesi’nde Hemşirelikte Yönetim yüksek lisans programına başladı.

 • Rehberlik

  Onkoloji vaka yöneticisi hemşiremiz Sevgi Aktaş, Anadolu Sağlık Merkezi’nde, kemoterapi alan tüm hastalara hizmet veriyor. Hastalarımıza, kemoterapiye başlamadan önce hem uzun bir süre devam edecek olan tedavi süreci hem de tedavinin yan etkileri ile nasıl mücadele edecekleri ile ilgili “Kemoterapi Hastası Standart Eğitim Planı” rehberliğinde eğitim veriyor. Gerekli durumlarda hastalarımız için konsültasyon, tetkik, hastaneye yatış gibi hizmetlerin organizasyonunu yapıyor. Tedavilerini alıp eve giden hastalarımızı belirli günlerde telefonla arayarak yaşayabilecekleri yan etkiler hakkında bilgi alıp müdahale gerektiğinde ise en kısa süre içinde yapılmasını sağlıyor. Aynı zamanda hastalarımız da ihtiyaç duyduklarında vaka yöneticisi hemşirelerimize istedikleri zaman ulaşabiliyorlar.

  Kemoterapi alırken hekim tarafından hasta için gerekli görülen konsültasyon, randevu ve yatışlarını hasta danışmanı ile organize ediyor. Gün içinde kemoterapi listesinde olup tedaviye gelmeyen hastalarla iletişime geçiyor.

  Kemoterapi tedavisi alan hastanın, tedavi sonrasında semptom kontrolünü sağlamak için, “Onkoloji Hastası Evde Takip Formu”doğrultusunda tedavisinden sonra 3.- 5. ve 12.-14. günler arasında hastayı arayarak belirlenen probleme yönelik ilgili ekip üyeleri ile görüşüp sorunun çözümünü ve takibini sağlıyor.

Eğitim

Üniversite


Kocaeli Sağlık Yüksekokulu, Kocaeli 2004

Uzmanlık Eğitimi


Okan Üniversitesi, Hemşirelikte Yönetim, İstanbul

Eğitim Programları


21.U.K.K Onkoloji Alanında Eğitim Hemşireliği Kursu, 21. Ulusal Kanser Kongresi, Antalya, 22-26 Nisan 2015

Hematolojik Onkoloji Hemşireliği Kursu, 12. Ege Onkoloji Günleri Hematolojik, Onkolojide Yenilikler Sempozyum, İzmir, 4-6 Mayıs

Kanserli Hastalarda Hematolojik Toksisitelerin Önlenmesi Tanılanması ve Yönetimi Kursu, İstanbul, 10 Mayıs 2007 

Rehber Hemşire Eğitimi, Anadolu Sağlık Merkezi, 3 Mart 2006

Hemşirelikte Mükemmellik için Magnet, Anadolu Sağlık Merkezi, 3 Mart 2006

Sistem Eğitimleri, Anadolu Sağlık Merkezi, 23-28 Mart 2006

Kanser Hastası İle iletişim Eğitimi, Anadolu Sağlık Merkezi, 13 Mayıs 2006

Hasta Kontrollü Analjezi Eğitimi, Anadolu Sağlık Merkezi, 15 Temmuz 2006

Zaman Yönetimi, Anadolu Sağlık Merkezi, 24 Ağustos 2006

KemoterapiHemşireliği Eğitimi, Anadolu Sağlık Merkezi, 27-29 Aralık 2006

Liderlik Eğitimi, Anadolu Sağlık Merkezi, 10-12-13 Ocak 2009

Multidisipliner Hasta Eğitimi, Anadolu Sağlık Merkezi, 2 Nisan 2009

Hasta ve Ailesin Hasta Hakları ve Sorumlulukları, Anadolu Sağlık Merkezi, 7 Ocak 2010

Eğitim Hemşireliği Kursu, Anadolu Sağlık Merkezi, 21 Nisan - 31 Mart 2012

Araştırma Yöntemleri Eğitimi, Anadolu Sağlık Merkezi, 16 Temmuz 2014

Yayınlar 


5 ulusal yayınTümünü İncele

Randevu almak artık daha da kolay!

Apple Store ve Google Play Store’dan indireceğiniz Anadolu Sağlık Online Servisler uygulamasıyla işlemlerinizi çok daha hızlı yapabileceksiniz.

Uygulamamızı şimdi indirirseniz anında dilediğiniz doktordan online randevu alabilir, test ve görüntüleme sonuçlarınıza kolayca ulaşabilir ve geçmiş doktor ziyaretlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

app store
google play