Hemen Arayın

Dünya liginde Anadolu Sağlık Merkezi yer aldı!

okuyabilirsiniz.

Anadolu Sağlık Merkezi, popüler sağlık dergisi Healthcare Global’in dünya çapında en iyi sağlık hizmeti veren kuruluşları değerlendirdiği “Global Top 10 Hospitals” araştırmasında 9’uncu oldu. Böylece ilk defa bir Türk hastanesi dünyanın en iyileri arasında yer aldı.

Dünya liginde Anadolu Sağlık Merkezi yer aldı!
Anadolu Sağlık Merkezi, WDM Group tarafından yayımlanan popüler sağlık dergisi Healthcare Global’de ilk 10’da yer alarak tarihi bir başarı elde etti. Listede Johns Hopkins Hospital, University of Texas MD Anderson Cancer Center gibi dünyaca ünlü hastaneler de yer alıyor. Healthcare Global Dergisi’nde yayınlanan haberde; Anadolu Sağlık Merkezi’nin Kemik İliği Nakli Merkezi aracılığıyla onkoloji alanında lider olduğunu, kanser tedavisinde son teknoloji ürünü olan IMRT ve CyberKnife teknolojilerinin kullanıldığı belirtildi.
 
Haberde 2005 yılında açılan Anadolu Sağlık Merkezi’nin ABD’deki Johns Hopkins Medicine ile eğitim ve kalitenin geliştirilmesine yönelik stratejik işbirliği içinde olduğu, ayrıca hastanede multidisipliner bakım, kaliteli check-up hizmeti, hasta eğitimi ve koruyucu hekimlik hizmetleri verildiği de belirtildi. 
 

Özilhan: Doğru yolda olduğumuzun teyidi

 
Anadolu Sağlık Merkezi’nin aldığı bu sonuçtan büyük mutluluk duyduğunu söyleyen Anadolu Grubu ve Anadolu Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, “Sağlık, büyük bir özveri ve hassasiyetle odaklandığımız alanların başında geliyor. Anadolu Sağlık Merkezi’ne şimdiye kadar yaklaşık 250 milyon dolar yatırım yaptık. Aldığımız bu sonuç, bize doğru yolda olduğumuzu gösterdi. Anadolu Sağlık Merkezi, her zaman dünyanın en iyi hastaneleri arasında olacaktır” dedi.
 

İlk 10 içinde olmanın gururu

 
Anadolu Sağlık Merkezi tarafından 2010 yılında hizmete açılan Kemik İliği Nakli Merkezi, geçtiğimiz günlerde 600’üncü naklini hastalarıyla birlikte kutlamıştı. Türkiye'deki ve yurt dışındaki hastalara hizmet verme amacıyla açılan Kemik İliği Nakli Merkezi’nde yılda 250 nakil gerçekleştiriliyor. Healthcare Global tarafından seçilen dünyanın en iyi 10 hastanesi şöyle sıralanıyor: 
 
- Johns Hopkins Hospital, 
- Asklepios Klinik Barmbek, 
- University of Texas MD Anderson Cancer Center, 
- Brigham and Women's Hospital, 
- Great Ormond Street Hospital, 
- Wooridul Spine Hospital, 
- Shouldice Hospital, 
- Bumrungrad International Hospital, 
- Anadolu Sağlık Merkezi, 
- Gleneagles Hospital.
 
Paylaş WhatsApp

Randevu almak artık daha da kolay!

Apple Store ve Google Play Store’dan indireceğiniz Anadolu Sağlık Online Servisler uygulamasıyla işlemlerinizi çok daha hızlı yapabileceksiniz.

Uygulamamızı şimdi indirirseniz anında dilediğiniz doktordan online randevu alabilir, test ve görüntüleme sonuçlarınıza kolayca ulaşabilir ve geçmiş doktor ziyaretlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

app store
google play

Öncelikle Anadolu Sağlık Merkezi olarak birinci önceliğimizin hasta/hasta yakınlarımızın ve çalışanlarımızın sağlığı olduğunu belirtmek isteriz. Bu doğrultuda, dünyadan sonra Türkiye’de de Coronavirus (COVID–19) vakası görülmesinin ardından hastalarımızı ve refakatçilerimizi korumak ve güvenliklerini en üst seviyede tutmak amacıyla hastane yönetiminin aldığı önlemler çerçevesinde hasta ziyaretlerine bir süreliğine izin verilmeyeceğini paylaşmak isteriz.

Hastanemizde yatan hastalarımıza yalnızca bir refakatçinin eşlik etmesini önemle rica ederiz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.