Hakkımızda

Hakkımızda

Anadolu Sağlık Merkezi Hastanesi

Anadolu Sağlık Merkezi Hastanesi, Sayın Kamil Yazıcı ve Sayın İzzet Özilhan’ın kurduğu ve Türkiye’ye onlarca eser kazandırmış olan Anadolu Vakfı tarafından 2005 yılında hizmete sunulmuştur. Anadolu Sağlık Merkezi Hastanesi, kurulduğu günden bu yana “Sağlığın Merkezi” olma vizyonu ile hem yurt içi hem de yurt dışından gelen hastalara uzman kadrosu ve son teknolojisiyle kaliteli sağlık hizmeti sunmaktadır. Arka arkaya dünyanın en iyi hastanesi seçilen Johns Hopkins Medicine (JHM) ile devam eden, eğitim ve kalitenin geliştirilmesine yönelik stratejik iş birliği de bu vizyonu desteklemektedir.

Binlerce yıllık sağlık birikimine ve birçok değerli tıp insanına ev sahipliği yapmış Anadolu’nun değerli mirasına sahip çıkan Anadolu Sağlık Merkezi Hastanesi, bu birikimi gerek ülkemiz insanına gerekse 65’ten fazla ülkeden gelen hastanın sağlığına katkıda bulunmak için kullanmaktadır. Yaşam kalitesini artırmak için dünya standartlarında sağlık hizmeti sunmak hedefiyle kurulan Anadolu Sağlık Merkezi Hastanesi, modern tıbbın gereklerini yeni ve kapsamlı bir sağlık anlayışıyla hastalarına aktarmaktadır.

Kocaeli Gebze’de yaklaşık 188.000 metrekarelik arazi üzerine kurulan, 50 bin metrekarelik kapalı alanda çalışmalarına devam eden Anadolu Sağlık Merkezi Hastanesi, Johns Hopkins Medicine ile yürüttüğü stratejik iş birliğinin yanı sıra, aldığı önemli akreditasyon ve kalite belgeleriyle de sektörde fark yaratmaktadır. Uluslararası otoritelerin layık gördüğü akreditasyon ve kalite belgeleri arasında küresel sağlık hizmetlerinde altın standart olarak kabul edilen JCI (Joint Commission International) Akreditasyonu, OECI (Avrupa Kanser Enstitüleri Birliği) Akreditasyonu, ESMO (Avrupa Tıbbi Onkoloji Derneği) Akreditasyonu ve Planetree İnsan Odaklı Bakım Altın Akreditasyonu yer almaktadır. Anadolu Sağlık Merkezi Hastanesi, ayrıca girişimsel radyolojide yapılan bölgesel tümör tedavileri uygulamalarıyla aldığı “Tam Akredite Girişimsel Onkoloji Servisi” unvanına da layık görülmüş, Avrupa Kanser Organizasyonu tarafından da desteklenen IASIOS mührünü dünya çapında alan üçüncü merkez olmuştur.

Onkoloji alanında bir referans merkezi olan Anadolu Sağlık Merkezi Hastanesi, özellikle kemik iliği nakli tedavisinde Türkiye’nin öncü sağlık kuruluşlarından biri olarak hizmet vermektedir. 2010 yılında açılan Kemik İliği Nakli Merkezi’nde bugüne kadar 3000’in üzerinde kemik iliği nakli gerçekleştirilmiştir. Anadolu Sağlık Merkezi Hastanesi; 2015’te Meme Sağlığı Merkezi, 2017’de Üroonkoloji Merkezi, 2022’de ise Pediatrik Kemik İliği Kök Hücre Nakli Merkezi’ni faaliyete geçirerek Onkoloji Merkezi’ni genişletmiştir.

Onkolojide bir referans merkezi olan Anadolu Sağlık Merkezi Hastanesi’nde multidispliner tedavi anlayışını destekleyen ve fark yaratılan bir diğer nokta ise her kanser tanısı alan hastanın Tümör Kurulları’nda tartışılıyor olmasıdır. Onkoloji Merkezi’nin bünyesinde bulunan, Genel Tümör Kurulu’nun yanı sıra Meme Tümörleri Kurulu, Üroonkoloji Kurulu, Baş-boyun Tümörleri Kurulu ve Torasik Tümörler Kurulu başta olmak üzere toplam 11 tümör kurulu ile kanser tanısı alan her hasta kurullarda tartışılmakta, hastayla ilgili en doğru karar ise, kanserle ilgili tüm branşların ortak kararıyla, multidisipliner bir şekilde alınmaktadır. Avrupa Kanser Enstitüleri Birliği’nin (OECI) standartları gereği sayısı artırılan tümör kurullarında her kanser tanısı alan hasta multidisipliner bir şekilde değerlendirilerek, en doğru tedavi planı oluşturulmaktadır.

Medikal Onkoloji, Radyasyon Onkolojisi, Radyoloji, Nükleer Tıp ve Patoloji bölümlerinin mutlaka yer aldığı kurullarda, ayrıca ilgili bölüm cerrahları, psikiyatrist veya psikolog da duruma göre davet edilerek hastalar değerlendirilmektedir.

Anadolu Sağlık Merkezi Hastanesi; Onkolojik Bilimler, Cerrahi Bilimler ve Tümör Cerrahisi, Dahili Bilimler, Kadın Sağlığı ve Tüp Bebek Merkezi, Kalp Sağlığı, Tanı ve Görüntüleme başta olmak üzere tüm branşlarda, dünyanın her yerinden hastaya uzman kadrosu ve üstün teknolojisiyle sağlık hizmeti sunmaktadır. Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden ve yeni cihazlara yatırım yapan bir sağlık kuruluşu olarak, robotik cerrahi Da Vinci XI, Accuray Cyberknife M6, Discovery RT Tomografi cihazı, Radixact, Varian Edge, 3 tesla MR, MR Trus Füzyon, hibrit ameliyathane kapsamında nöromonitörizasyon, nöroendoskopi, o-arm CT, floresan filtreli mikroskop ve nöronavigasyon; ERCP, endoskopik ultrasonografi, Fibroscan, Endobronşiyal Ultrasonografi (EBUS), CTC gibi teknolojilerle en güncel tedavi seçeneklerini sunmaya odaklanmaktadır.

Anadolu Sağlık Merkezi Hastanesi'nin, birinci önceliği her zaman hastalarıdır. Bu nedenle, hastalarının gereksinimlerine ve beklentilerine değer verilmekte, huzurlu bir tedavi süreci geçirmeleri, kendilerini evlerinde hissetmeleri için özen ve çaba gösterilmektedir. Anadolu Sağlık Merkezi Gebze Hastanesi'nin dışında ayrıca 2008 yılında hizmete giren Anadolu Sağlık Ataşehir Tıp Merkezi ile 3.700 metrekarelik bir alanda da nitelikli sağlık hizmeti sunmaktadır.