Anadolu Sağlık Merkezi Hastanesi’ne ikinci kez altın akreditasyon

Kurulduğu günden bu yana İnsan Odaklı Bakım anlayışıyla hizmet veren Anadolu Sağlık Merkezi Hastanesi, bu alandaki başarısıyla Türkiye’de Planetree Altın Akreditasyonu’nu ikinci kez alan ilk hastane oldu. Anadolu Sağlık Merkezi Hastanesi’nde gerçekleştirilen törende ise Planetree Başkanı Michael Giuliano bu kıymetli ödülü Anadolu Sağlık Merkezi Hastanesi Genel Müdürü Timur Atsüren’e takdim etti. 


Hastane içinde ayrıca çalışanlara yönelik de bir kutlama gerçekleştirildi. Efes Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen kutlamada direktörlerin yanı sıra hastalar ve çalışanlar da duygularını paylaşarak bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür ettiler. Özel hazırlanan pastayı ise Hasta ve Yakınları Danışma Kurulu üyeleri kesti. 


Anadolu Sağlık Merkezi Hastanesi, İnsan Odaklı Bakım alanındaki başarısıyla Türkiye’de ve yakın coğrafyada Planetree Altın Akreditasyonu’nu ikinci kez alan ilk hastane oldu. İnsan Odaklı Bakım konusunda söz sahibi olan sivil toplum kuruluşu Planetree’den gelen denetçiler 25 hasta/hasta yakını, 55 çalışan ve 11 doktorla odak grup görüşmeleri gerçekleştirdi. Ayrıca saha denetimleri yapılarak iyileştiren ortam gözlemi ve spontane hasta ve çalışan görüşmeleri gerçekleştirildi. Denetim sürecinde toplam 108 kişiyle görüşüldü.