Tıbbi Bölümler Doktorlar Evde Bakım ve Sağlık
Hemen Arayın

Uzmanlık

 • Genel dahiliye
 • Diabetes mellitus
 • Tiroit hastalıkları
 • Sepsis
 • Nötropenik ateş
 • Hiperlipidemi
 • Metabolik sendrom
 • Hipertansiyon
 • Kardiyovasküler hastalıklar
 • Medikal onkoloji
 • Hematolojik hastalıklar
 • Genel dahiliyenin geniş alanı içinde acil ve kronik hastalıklar

Yabancı Dil

 • İngilizce

Biyografi

Dr. Ali İhsan Aker, tıp eğitimini 1992 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde, uzmanlık eğitimini ise 1997 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi, İç Hastalıkları Anabilim Dalı’nda tamamladı. Uzmanlık eğitimi sırasında İç Hastalıkları Anabilim Dalı’nda, birkaç arkadaşı ile birlikte tıp fakültesindeki internete bağlı ilk bilgisayar sistemini kurdu (1993). Uzmanlık sonrasında askerlik görevini Donanma Komutanlığı Gölcük’te tamamladı. İzmir ve Manisa’da çeşitli özel klinik ve hastanelerde çalıştı. 100 binin üzerinde vaka tecrübesi elde etti. Abdominal Ultrasonografisi ve Transtorasik Ekokardiografi’de  de 5 binin üzerinde vaka tecrübesine sahip olan Dr. Aker, tıbbın bir ekip işi olduğuna inanarak, ekipleri yönetmek, iletişim yeteneklerini geliştirmek için 100’ün üzerinde eğitim aldı. 

Tıbbın en komplike hastaları ile ilgilendiğinden çalışma hayatını, hastaların her türlü tıbbi ihtiyacına cevap verebilecek hastanelerde sürdürmeyi tercih eden Dr. Aker, 2009 yılında Anadolu Sağlık Merkezi’nde iç hastalıkları uzmanı olarak çalışmaya başladı. Anadolu Sağlık Merkezi’nde kullanılan enformasyon sistemini derinlemesine öğrendi ve Sorian Medsuite, Siemens eğitimcilerinden biri oldu. Bu amaçla hastanedeki hekimlere bireysel dersler verdi. Ayrıca green belt, lean, 6 sigma eğitimi de aldı,  doktor orderları üzerindeki sorunları inceleyerek çözüm projelerinde aktif rol oynadı. Diyabetik hastaların yönetimi konusundaki projede de yer alan Dr. Aker dünyadaki insülin infüzyon skalalarını inceleyerek, Yale Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde geliştirilmiş olan skalayı Anadolu Sağlık Merkezi’ne uyarladı. 

Eğitim

Üniversite

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi, İzmir 1992

Uzmanlık eğitimi

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi, İç Hastalıkları Anabilim Dalı, İzmir 1997

Kurum Üyelikleri

Türk İç Hastalıkları Derneği (EFIM üyesi)
European Resuscitation Council
İlaç ve Tedavi Kurulu (AMC)
Hasta Güvenliği Kurulu (AMC)

Yayınlar

Tarhan MO1, Aker AI, Sipahi OR, Kardeş G, Biberoğlu K.
Med Sci Monit. 2006 Nov;12(11):CR467-70. 
Accelerated versus classical hepatitis B virus vaccination programs in healthcare workers accelerated vs. classical HBV vaccination.

Randevu almak artık daha da kolay!

Apple Store ve Google Play Store’dan indireceğiniz Anadolu Sağlık Online Servisler uygulamasıyla işlemlerinizi çok daha hızlı yapabileceksiniz.

Uygulamamızı şimdi indirirseniz anında dilediğiniz doktordan online randevu alabilir, test ve görüntüleme sonuçlarınıza kolayca ulaşabilir ve geçmiş doktor ziyaretlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

app store
google play

Öncelikle Anadolu Sağlık Merkezi olarak birinci önceliğimizin hasta/hasta yakınlarımızın ve çalışanlarımızın sağlığı olduğunu belirtmek isteriz. Bu doğrultuda, dünyadan sonra Türkiye’de de Coronavirus (COVID–19) vakası görülmesinin ardından hastalarımızı ve refakatçilerimizi korumak ve güvenliklerini en üst seviyede tutmak amacıyla hastane yönetiminin aldığı önlemler çerçevesinde hasta ziyaretlerine bir süreliğine izin verilmeyeceğini paylaşmak isteriz.

Hastanemizde yatan hastalarımıza yalnızca bir refakatçinin eşlik etmesini önemle rica ederiz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.