Gebze
Arzu Tekkeli
Dt.

Arzu Tekkeli

2018 yılından bu yana Anadolu Sağlık Merkezi'nde diş hekimi olarak görevini sürdürüyor

Çalıştığı Kurumlar

 • İstanbul'daki çeşitli diş klinikleri 
 • Anadolu Sağlık Merkezi 

Eğitim

 • İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, 1994.

Uzmanlık

 • Estetik Diş Hekimliği Uygulamaları
 • Dijital Diş Hekimliği ve Cad Cam Uygulamaları
 • Gülüş Tasarım ve Dizaynı
 • Türk Diş Hekimleri Birliği
 • İstanbul Diş Hekimleri Odası
 • Oral İmplantoloji Derneği
 • Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı
 • Çağdaş Yaşamı Destekleme Vakfı

Basın & Haberler

7 Eylül 2022 Çarşamba
MİLLİYET
Diş ağrısıyla başa çıkın

14 Haziran 2021 Pazartesi
SÖZCÜ
Süt dişlerinin önemi

İlgi Alanları

Diş Beyazlatma Nedir? Türleri Nelerdir?

Diş beyazlatma, kişilerin dişlerini görsel açıdan geliştirmek için uygulanan kozmetik diş hekimliği tedavilerinden biridir. Çeşitli nedenlere bağlı, dişlerde beyaz rengini kaybederek kısmı ya da tamamen renk kaybı gelişir. Diş hekimleri tarafından profesyonel şekilde gerçekleştirilebileceği gibi evde beyazlatma yöntemleri ile de bu işlem gerçekleştirilebilir. Kozmetik olarak uygulanan bu yöntem güvenli kabul edilse de kullanılan maddelerin korozif (aşındırıcı) etkileri nedeniyle risklere de sahip olabilir. Aynı zamanda etkileri kişiden kişiye değişiklik göstereceğinden herkese uygulanmayabilir.

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir? Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

Diş ağrısı, diş üzerinde veya çevresinde hissedilen rahatsızlık hissi olarak tanımlanabilir. Bu durum genellikle bir diş veya diş eti probleminin habercisi olabileceği için bilinçli olunmalıdır. Dolayısıyla diş ağrısı asla ihmal edilmemesi gereken bir problem olarak değerlendirilebilir. Çürük gibi tedavi edilebilir nedenlerin ihmali sonucunda diş ağrılarının daha ağır bir seyir izleyebilmesi söz konusu olabilir.

Ağız Yarasına Ne İyi Gelir? Nasıl Geçer?

Hem estetik nedenlerle hem de genel vücut sağlığını korumak açısından ağız ve diş sağlığı son derece önem taşımaktadır. Ağızda oluşan yara ve aftlar konuşma, yutkunma ve çiğneme gibi fonksiyonları yerine getirmede zorluğa sebep olarak gündelik yaşamı olumsuz yönde etkiler. Ağız içi yaraları bazen minik bir kesi şeklinde görülüp birkaç gün içinde kendiliğinden geçerken bazen de aft adı verilen ağrılı yaralara dönüşebilir. Ağız yaralarının tedavisinde genellikle doğal maddelerle gargaralardan faydalanılır. Tekrarlayan ağız yaralarının daha ciddi hastalıkların belirtisi olarak ortaya çıktığı göz önüne alınarak olası farklı hastalıklara yönelik araştırmalar yapılmalıdır. Ağız yarası belirtileri ve tedavisi denilince akla genellikle hekime başvurmak gelmez. Oysaki geçmeyen ve sık tekrarlayan ağız yaraları varlığında muhakkak kulak burun boğaz uzmanlarına veya diş hekimlerine başvurmak gerekmektedir.