Gebze
Arzu Tekkeli
Dt.

Arzu Tekkeli

2018 yılından bu yana Anadolu Sağlık Merkezi'nde diş hekimi olarak görevini sürdürüyor

Uzmanlık

 • Estetik Diş Hekimliği Uygulamaları
 • Dijital Diş Hekimliği ve Cad Cam Uygulamaları
 • Gülüş Tasarım ve Dizaynı

Eğitim

 • İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, 1994.

Çalıştığı Kurumlar

 • İstanbul'daki çeşitli diş klinikleri 
 • Anadolu Sağlık Merkezi 
 • Türk Diş Hekimleri Birliği
 • İstanbul Diş Hekimleri Odası
 • Oral İmplantoloji Derneği
 • Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı
 • Çağdaş Yaşamı Destekleme Vakfı

Basın & Haberler

7 Eylül 2022 Çarşamba
MİLLİYET
Diş ağrısıyla başa çıkın

14 Haziran 2021 Pazartesi
SÖZCÜ
Süt dişlerinin önemi

İlgi Alanları

Ağız Kokusuna Ne İyi Gelir? Ağız Kokusu Neden Olur?

Ağız kokusu tıp literatüründe halitosis olarak bilinen kişinin kendisine ve çevresindeki kişilere rahatsızlık yaratan ciddiye alınması gereken bir problemdir. Ağız kokusundan şikayetçi olan bir kişi sakız çiğneme, gargara yapma veya naneli ürünlerden yararlanma gibi davranışlarda bulunabilir. Bu tarz ürünler ile ağız kokusu yalnızca geçici süreliğine önlenebilir. Ağız kokusuna neden olan ana problemin bulunmadığı ve tedavi edilmediği durumlarda ağız kokusu sürekli karşılaşılan gündelik bir problem haline dönüşebilir. Bu durum, tüketilen bazı gıdalar, diş ve dil hijyenine yeteri miktarda dikkat edilmemesi gibi sebepler sonucunda açığa çıkabilirken bazı gastrointestinal hastalıklar da ağız kokusuna neden oluyor olabilir.

Diş Eti Hastalıkları Nelerdir? Nasıl Önlenir?

Diş eti hastalıkları, diş etlerini etkileyen ve genellikle bakteriyel enfeksiyonlardan kaynaklanan bir dizi rahatsızlıktır. Diş eti hastalıkları, çoğunlukla yetersiz ağız hijyenine, düzensiz diş fırçalama ve diş ipi alışkanlığının olmamasına bağlı olarak gelişir. Plak ve tartarlar, bakterilerin diş yüzeyinde birikmesine ve zamanla diş eti hastalıklarının ortaya çıkmasına neden olurlar. Diş eti hastalıklarının önlenmesi için düzenli diş temizliği, diş hekimi kontrolü ve sağlıklı bir ağız hijyenine özen göstermek önemlidir. Ayrıca, dengeli bir beslenme alışkanlığı, sigara kullanımından kaçınma ve stresten uzak durma gibi yaşam tarzı değişikleri de diş eti sağlığını olumlu yönde etkileyebilirler.

Diş Beyazlatma Nedir? Türleri Nelerdir?

Diş beyazlatma, kişilerin dişlerini görsel açıdan geliştirmek için uygulanan kozmetik diş hekimliği tedavilerinden biridir. Çeşitli nedenlere bağlı, dişlerde beyaz rengini kaybederek kısmı ya da tamamen renk kaybı gelişir. Diş hekimleri tarafından profesyonel şekilde gerçekleştirilebileceği gibi evde beyazlatma yöntemleri ile de bu işlem gerçekleştirilebilir. Kozmetik olarak uygulanan bu yöntem güvenli kabul edilse de kullanılan maddelerin korozif (aşındırıcı) etkileri nedeniyle risklere de sahip olabilir. Aynı zamanda etkileri kişiden kişiye değişiklik göstereceğinden herkese uygulanmayabilir.

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir? Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

Diş ağrısı, diş üzerinde veya çevresinde hissedilen rahatsızlık hissi olarak tanımlanabilir. Bu durum genellikle bir diş veya diş eti probleminin habercisi olabileceği için bilinçli olunmalıdır. Dolayısıyla diş ağrısı asla ihmal edilmemesi gereken bir problem olarak değerlendirilebilir. Çürük gibi tedavi edilebilir nedenlerin ihmali sonucunda diş ağrılarının daha ağır bir seyir izleyebilmesi söz konusu olabilir.

Ağız Yarasına Ne İyi Gelir? Nasıl Geçer?

Ağız ve diş sağlığı, estetik ve genel sağlık açısından önemlidir. Ağız içindeki yaralar, konuşma ve yeme gibi günlük fonksiyonları etkileyebilir. Bu yaralar kısa sürede iyileşen küçük kesikler ya da ağrılı aftlar şeklinde olabilir. Tedavide doğal gargaralar kullanılsa da, tekrarlayan yaralar ciddi hastalıkların belirtisi olabileceği için dikkat gerektirir. Bu tür yaralar için kulak burun boğaz uzmanlarına veya diş hekimlerine başvurmak önemlidir.

Doktor Yazıları

Tüm yazılar
Süt dişleriyle ilgili 6 soru, 6 cevap

Süt dişleriyle ilgili 6 soru, 6 cevap

Diş Çürükleriyle İlgili 6 Soru, 6 Cevap

Diş Çürükleriyle İlgili 6 Soru, 6 Cevap

Daha fazla göster